Спеціальні потреби

ООН: На сході України щодня гинуть в середньому 13 осіб


В сутичках на сході України щодня гинуть у середньому 13 осіб, повідомляється в опублікованій у четвер заяві верховного комісара ООН з прав людини Зейда Раада аль-Гуссейна.

Згідно із заявою, ці втрати стосуються періоду після 5 вересня, коли було укладено угоду про припинення вогню.

Не менше 4 317 осіб загинули і 9 921 поранені в ході конфлікту в Східній Україні з квітня по 18 листопада, говориться в заяві.

Також повідомляється з посиланням на українське Міністерство з надзвичайних ситуацій, що число вимушених переселенців всередині країни збільшилось з 275 489 у вересні до 466 829 за даними на 18 листопада.

Верховний комісар висловив глибоке розчарування з приводу відсутності помітного прогресу в плані залучення до відповідальності за різні порушення прав людини і мирної угоди.

«Список жертв продовжує зростати. Мирні жителі, в тому числі жінки, діти, меншини та цілий ряд представників уразливих груп населення продовжують страждати від наслідків політичної кризи в Україні», – заявив Зейд.

«Порушення міжнародного правозахисного та гуманітарного законодавства не припиняються, – йдеться в звіті. – Ситуація в зоні конфлікту характеризується вкоріненими вже порушеннями правопорядку і виникненням паралельних систем управління на територіях, контрольованих [самопроголошеними] Донецькою Народною Республікою та Луганської Народною Республікою».

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG