Спеціальні потреби

ООН: На Донбасі з початку війни вбито більше 9 тисяч людей


Донецьк
Донецьк

Моніторингова місія Організації Об’єднаних Націй із дотримання прав людини в Україні заявляє про 9 167 загиблих під час конфлікту на сході України.

Моніторингова місія Організації Об’єднаних Націй із дотримання прав людини в Україні заявляє про 9 167 загиблих під час конфлікту на сході України.

Про це заявила голова місії Фіона Фрейзер під час оприлюднення доповіді.

За її словами, від середини квітня 2014 року до 15 лютого 2016 року на Донбасі поранені 21 тисяча 44 людини. Фрейзер наголосила, що люди на Донбасі продовжують гинути – з 15 лютого до 1 березня експерти місії зареєстрували 21 загиблого.

Крім того, за даними ООН, у зоні конфлікту на сході України проживає близько трьох мільйонів людей: 2,7 мільйона – у районах, підконтрольних підтримуваним Росією бойовикам і 200 тисяч – поблизу лінії зіткнення, підконтрольної Україні.

Як йдеться в звіті ООН, попри зниження рівня кількості жертв на сході України протягом останніх декількох місяців, конфлікт істотно впливає на щоденне життя мирних громадян: зростають почуття відчаю та ізоляції, впливаючи на тих, хто живе в зоні конфлікту, особливо на територіях, які контролюються збройними формуваннями.

«Існує страшне відчуття фізичної, політичної, соціальної й економічної ізоляції та покинутості серед величезної кількості людей – понад трьох мільйонів в цілому – які борються за виживання в зоні конфлікту. Вони ткрміново потребують більшого захисту і підтримки», – заявив верховний комісар ООН з прав людини Зейд Раад аль-Хусейн.

В ООН також вказують на крихке перемир’я на сході України через повідомлення про порушення режиму припинення вогню, постійні невибіркові обстріли і наявність протипіхотних мін та вибухонебезпечних пережитків війни.

За словами верховного комісара ООН з прав людини, виконання Мінських угод «є єдиною реальною стратегією для досягнення мирного врегулювання в окремих районах Східної України, контрольованих збройними групами, що, в свою чергу, є ключовою умовою для врегулювання кризи з правами людини в Україні».

«Це включає в себе відновлення ефективного контролю уряду України над кордоном із Росією і виведення іноземних бойовиків, найманців та військової техніки», – підкреслив представник ООН Зейд Раад аль-Хусейн.

Дивіться також: Штайнмаєр побачив в Україні "надзвичайну деескалацію конфлікту"

Штайнмаєр побачив в Україні "надзвичайну деескалацію конфлікту". Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:13 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG