Спеціальні потреби

Українці хочуть бути в Європі. Це, попри зусилля Кремля, засвідчать вибори – IRI


Стівен Нікс
Стівен Нікс

Перед виборами 2019 року Кремль намагатиметься впливати на настрої українців. "Україна має бути готовою до інтервенції Кремля", - заявив регіональний директор з питань Євразії неурядової американської організації International Republican Institute (IRI) Стівен Нікс в ексклюзивному інтерв’ю журналістці Української служби «Голосу Америки» Оксані Бедратенко.

Хоча до виборів ще рік, варто вже "уважно спостерігати за спробами інтегрувати соцмедіа, впливати на громадську думку, впливати на думки людей", - наголосив експерт.

Зараз непокоїть в основному період проведення кампанії, коли іноземні інтереси можуть впливати на громадську свідомість і те, як голосують люди. Це – величезний зсув в наголосі
Стівен Нікс

"Раніше одним з основних питань було шахрайство на виборах, порушення законодавства про вибори у день голосування, процедури голосування та підрахунку голосів.

А от зараз непокоїть в основному період проведення кампанії, коли іноземні інтереси можуть впливати на громадську свідомість і те, як голосують люди. Це – величезний зсув в наголосі. Ми будемо приділяти увагу дню голосувань, але все більше уваги будуть приділяти періоду кампанії", - наголосив Нікс.

Велика кількість українців не визначились зі своїми політичними вподобаннями. "Близько 40% не вирішили, за кого вони б голосували на парламентських виборах, якщо б вибори відбулись сьогодні. Я вважаю, це через те, що до виборів ще рік, а також через нетерплячість", - зауважив дослідник спираючись на опитування IRI.

Визнаймо, що Україна знаходиться у війні з іноземною силою, щодня тривають бойові дії, економіка страждає в результаті війни, люди сильно страждають і потрібен час, щоб відновитись від травми і економічного впливу війни.
Стівен Нікс

"Визнаймо, що Україна знаходиться у війні з іноземною силою, щодня тривають бойові дії, економіка страждає в результаті війни, люди сильно страждають і потрібен час, щоб відновитись від травми і економічного впливу війни.

Нас надихає, що уряд США зараз надає Україні оборонну зброю, але є ряд питань, з якими бореться уряд, і люди хотіли б, щоб все просувалось швидше і, вважаю, тому маємо такі результати опитування", - поділився своїми міркуваннями експерт.

Велику роль в запобіганні маніпуляціям громадською думкою мають відігравати неурядові організації. «Неурядові організації мають бути насторожі стосовно іноземних впливів, вони можуть бути гарними контролерами».

Неурядові організації в Україні є потужними і можуть ефективно виявляти спроби Росії впливати на вибори, наголошує дослідник. "Я переконаний, що неурядові організації в Україні дуже потужні. Коли ви дивитесь на регіон і, пам’ятайте, IRI працює в багатьох країнах колишнього Радянського Союзу, я б сказав, що Україна справді є однією з найсильніших країн, бо має енергійний неурядовий сектор, що заслуговує на довіру".

Опитування IRI засвідчують, що українці підтримують європейський вибір своєї країни. "Я – оптиміст стосовно цих виборів, - наголосив Нікс, - українці бачать своє майбутнє в Європі, тому, думаю, це відобразиться на голосуванні, і люди підтримають проєвропейські партії. Це те, чого хочуть люди. Вони говорять про це знову й знову. Таким буде і результат цих виборів", - вважає Нікс.

Дивіться також: ​Вулицю у Вашингтоні перейменували на честь Бориса Нємцова. Відео

Вулицю у Вашингтоні перейменували на честь Бориса Нємцова. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:56 0:00

  • 16x9 Image

    Оксана Бедратенко

    Вебредакторка, журналістка, економічна оглядачка Української служби Голосу Америки. Висвітлюю теми міжнародних санкцій, економіки воєнного часу, світові тенденції на ринках нафти та газу, новини фінансової сфери. Пояснюю просто складні теми міжнародних відносин, економіки США, України та світу, як в розлогих статтях, так і в коротких графічних відео.

Відео - найголовніше

США: Дайджест головних подій тижня. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:12 0:00
XS
SM
MD
LG