Спеціальні потреби

Українські церкви у США знайшли альтернативні способи, як святкувати Вербну неділю в час пандемії


Українська православна церква у США
Українська православна церква у США

Церкви США відзначають Вербну неділю в час пандемії різними способами. Більшість з них проводять служіння онлайн.

Українська греко-католицька церква у м.Вашингтон (округ Колумбія), яка дотримується григоріанського календаря, 4-го березня провела богослужіння і освячення гілок на Вербну неділю через Фейсбук.

Голова УГКЦ у США Борис Гудзяк 5 квітня звернувся до вірян із порожньої церкви зі спеціальним благословенням і молитвою в час спалаху коронавірусу.

Церква УГКЦ у Мериленді, що неподалік столиці Вашингтона, проводить богослужіння через Youtube.

У тижневому бюлетені священик Олександр Думенко написав до вірних, що в час спалаху коронавірусу церква не проводить громадських богослужінь через необхідність соціальної дистанції між людьми.

На Вербну неділю, яку ця церква відзначає 12 квітня, священик має намір залишити освячені гілки на вулиці, а віряни заберуть їх, коли їм зручно, - про це йдеться на сайті церкви.

Українські православні церкви у США проводять богослужіння онлайн, в кого є така можливість. Офіс архієпископа УПЦ у США розіслав вказівки для священиків освятити на Вербну неділю гілки, як передбачає традиція свята Входження Ісуса Христа в Єрусалим.

Ці освячені гілки перебуватимуть у церквах доти, поки не відновляться богослужіння з людьми у церкві. В першу ж неділю після карантину перед Літургією священики мають роздати вірянам освячені гілки.

Ось як виглядає онлайн-богослужіння в Українській православній церкві США без прихожан:

В американській діоцезії м.Орландо, що на Флориді, Вербну неділю відзначали через YouTube.

Церква у м. Mount Dora (центральній Флориді) провела служіння на парковці одного з великих супермаркетів. Віряни приїхали туди на власних авто і не виходили на вулицю під час служіння. Службу дивились через скло і слухали через спеціальне радіо.

У США релігійна діяльність вважається “істотною діяльністю” і дозволена навіть в час карантину. Втім люди мають виконувати вказівки щодо соціальної дистанції та гігієни.

Дивіться також: Польові шпиталі, корабель МВС та брак масок: як працюють медики Нью-Йорка

Польові шпиталі, корабель МВС та брак масок: як працюють медики Нью-Йорка. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:30 0:00

  • 16x9 Image

    Ірина Матвійчук

    Журналістка, репортерка, редакторка вебсайту. Цікавлюсь соціальними темами та історією. Для потенційних сюжетів завжди шукаю захопливі історії про українців у США, маловідомі сторінки історії, про неймовірні долі людей та бізнесів. Приєдналася до команди Української служби Голосу Америки у 2014 році. Перед тим працювала в журналі National Geographic та на "Радіо Свобода". Люблю читати книжки, створила у США книжковий клуб Books-R-Us Ukrainian. Із задоволенням подорожую в країни/регіони, які є непопулярними для туристів. Одружена, маю доньку.  

XS
SM
MD
LG