Спеціальні потреби

На Одещині презентували новий «Шовковий шлях» для експорту товарів в обхід Росії


У морському порту Іллічівська у п’ятницю, 15 січня, презентували альтернативний шлях експорту товарів з України до країн Азії в обхід Росії – новий «Шовковий шлях». Для відпрацювання цього маршруту був відправлений тестовий потяг за напрямом Україна-Грузія-Азербайджан-Казахстан-Китай.

«Ми сьогодні відкриваємо новий напрямок, який може з’єднати альтернативним, новим шляхом Китай та всю Азію з Європою, і цей шлях буде лежати через Україну», – заявив під час церемонії запуску потягу міністр інфраструктури Андрій Пивоварський.

Він також пояснив, що цей експериментальний паром з 20-ма вагонами має налагодити весь логістичний ланцюжок і виявити можливі проблеми. Половина з вагонів взагалі порожня, інша половина – з вагонними заготовками. За словами Пивоварського, вже через два тижні можна буде відправляти реальний вантаж за цим маршрутом.

Міністр економіки України Айварас Абрамавічюс також позитивно оцінив такі нововведення і назвав такий крок відповіддю на дії Росії, яка обмежила транзит українських товарів.

«Росія є і залишиться непередбаченим торговим партнером. Вони роблять такі речі, які порушують норми Світової організації торгівлі. Тому таке сусідство змушує нас перебудовуватись з експортними та транзитним потоками», – наголосив Абрамавічюс.

Проте, за словами голови Одеської ОДА Міхеїла Саакашвілі, робота над створенням транспортного маршруту Україна – Китай триває ще від часів його президенства у Грузії.

«Усі думали, що у цього маршруту немає перспективи. Всі говорили: товарні потоки з Європи будуть і надалі йти через Росію. І ось сьогодні маршрут відкритий. І це – кошмар Путіна!» – заявив Саакашвілі.

14 січня Азербайджан, Казахстан, Грузія і Україна підписали протокол про встановлення конкурентоспроможних пільгових тарифів на вантажоперевезення Транскаспійським міжнародним транспортним маршрутом. Документ передбачає проведення комплексних заходів щодо спрощення руху потягів за маршрутом і збільшення вантажообігу.

Дивіться також («Голос Америка»): На одеколон з ароматом Путіна росіяни відреагували цікавим чином

На одеколон з ароматом Путіна росіяни відреагували цікавим чином. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:10 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG