Спеціальні потреби

Українці не довіряють своїй владі


В українців низька довіра до влади – такі дані дослідження Київського міжнародного інституту соціології. Дослідники також визначили, що рівень довіри впливає і на рівень ВВП в країні.

«Порівнюючи рівень ВВП і рівень довіри в інших країнах, ми дійшли висновку, що там, де високий рівень довіри – досить високий ВВП, і навпаки», – зазначив генеральний директор Київського міжнародного інституту соціології (КМІС) Володимир Паніотто. «Довіра – дуже важливий показник. Рівень довіри впливає і на соціологічно-психологічний клімат у суспільстві, і на економічну ситуацію».

««Низький рівень довіри до влади заважає і роботі банків, і різним економічним процесам, проведенню економічних реформ. Тому, довіра до інститутів влади є дуже важливою».
Володимир Паніотто
Так, Національному банку України довіряє 32% українців. 26% вірять Кабміну, 25% – Адміністрації Президента, і 21% – Верховній Раді. Найнижчий рівень довіри до Вищої ради юстиції – 18%. І всього 15% киян довіряють Київській міській держадміністрації. Із довірою до Національного банку дослідники пов’язали і довіру до національної валюти, якій зараз довіряють більше, ніж долару чи євро.

Серед причин недовіри до державних структур респонденти ставили на перше місце корупцію (54%). До інших причин віднесли відсутність серйозних результатів діяльності влади (38%), бюрократію (29%), погане ставлення чиновників до громадян (22%) та інші.

Втім, попри відсутність довіри, інтерес до діяльності держструктур українці не втрачають. Опитування показало, що більше половини українців стежать за діяльністю парламенту, міністрів та президента. Інформацію ж беруть з телебачення (48%), і тільки 19% стежать за владою в Інтернеті.

Також у респондентів спитали, що могло б покращити ставлення до державних структур. Представниця КМІС Тетяна Пясковська повідомила, що більшість назвали боротьбу з корупцією (54%), відкритість і прозорість діяльності владних структур (31%), а також покращення якості обслуговування (22%).

Соціологи підсумували, що низький рівень довіри до влади заважає економічним реформам.

«Низький рівень довіри до влади заважає і роботі банків, і різним економічним процесам, проведенню економічних реформ. Тому, довіра до інститутів влади є дуже важливою», – сказав Володимир Паніотто.

Дослідники додали, що опитали 1000 українців, мешканців міст.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG