Спеціальні потреби

Янукович заявляє про можливі дострокові вибори


Криза прийшла до українського парламенту. Його керівництво, Литвин та Томенко, подають заяви про звільнення, президент скликає екстрену зустріч. Все це – наслідок прийнятого закону «Про мови», який, за словами Віктора Януковича, може призвести й до дострокових парламентських виборів.

«В Україні мають відбутися дострокові парламентські та президентські вибори. Народ України не обирав Януковича на той обсяг повноважень, яким він сьогодні користується».
Арсеній Яценюк
Зокрема, президент України зазначив, що коли не вдасться стабілізувати роботу парламенту, «треба буде переходити до процедури дострокових парламентських виборів». Але, на думку Віктора Януковича, перед тим мають бути використані усі можливості, тобто переговори з усіма фракціями та очільниками парламенту.

Українська опозиція вже готова до дострокових виборів. Опозиційні депутати від сьогодні не працюють, залишивши сесійну залу Верховної Ради на знак протесту.

«В Україні мають відбутися дострокові парламентські та президентські вибори. Народ України не обирав Януковича на той обсяг повноважень, яким він сьогодні користується», – заявив у середу лідер об’єднаної опозиції Арсеній Яценюк.

Напередодні його однодумець Микола Томенко написав заяву про звільнення з посади заступника голови Верховної Ради, мотивуючи це тим, що парламент перетворився на «інструмент обслуговування політичного режиму Віктора Януковича».

Вже у четвер опозиція планує представити своїх перших кандидатів на мажоритарних округах. За словами Арсенія Яценюка, так виборці зможуть самостійно вирішити, чи гідні ці люди бути депутатами.

У той час на сайті президента оприлюднили його вступне слово до підсумкової прес-конференції, яка мала б відбутися у середу. За заявою прес-служби Віктора Януковича, захід скасували через парламентську кризу.

У вступному слові Віктор Янукович подякував усім, хто долучився до організації Євро-2012, та зазначив, що це – «перший результат інтеграції України у Європу, перетворення України у сучасну європейську націю». Президент розказав про соціальні ініціативи уряду, наводячи у приклад різні графіки. Також Віктор Янукович нагадав про конституційну реформу, яка відбувається під його егідою та звернувся до опозиції.

«Ще раз пропоную опозиції піднятися над вузькополітичними партійними інтересами, і в питанні розвитку України не керуватися лише майбутніми парламентськими виборами», – написано у вступному слові президента.

Поки опозиція мітингує на вулиці, провладна партія показує високу продуктивність у парламенті. За середу регіонали прийняли 20 законів та 7 законопроектів у першому читанні. Чимало із законів стосуються змін до державного бюджету. Як зазначив представник Партії регіонів Володимир Олійник:

«Сьогодні Верховна Рада працює і продовжує працювати, бо є серйозні зобов’язання, нагальні питання, які потрібно розв’язати і вирішувати у сесійній залі».

Кризи в парламенті, на думку депутата, немає.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG