Спеціальні потреби

Stratfor: криза в Україні «переросла в американсько-російську конфронтацію»


Відома американська розвідувально-аналітична компанія попередила, що криза в Україні «переросла в американсько-російську конфронтацію», яка розвивається зі «швидкістю і отруйністю» і може призвести до відкритих ворожих дій.

У своїй аналітичній замітці компанія Stratfor відзначає, що «здивована тією швидкістю і отруйністю, які оточують цю конфронтацію», і що це може призвести до застосування сили.

Базована в Остіні (Техас) приватна компанія, що займається збором інформації і стратегічним аналізом, нагадує, що 300 американських десантників незабаром прибудуть в український Львів для проведення навчань з українською армією.

Тим часом, відзначає Stratfor, російська армія також проводить навчання, присвячені зміцненню ППО, на півдні Росії та Північному Кавказі, включаючи Вірменію, Абхазію і Південну Осетію. Примітно, що вони також пройдуть в Криму. Також важливо те, що і НАТО і Росія проводять навчання в районі країн Балтії.

Компанія відзначає, що в Росії звучать звинувачення, що США намагаються повалити президента Володимира Путіна, і що ЦРУ вбило російського опозиційного лідера Бориса Нємцова, щоб спровокувати акції протесту. Тим часом з американської сторони лунають припущення, що Нємцов був убитий за дорученням Путіна, йдеться в аналітичній замітці.

«Атмосфера стає все більш токсичною, – стверджує Stratfor. – У таких обставинах необхідно серйозно враховувати наслідки будь-яких військових навчань. Навчання США в Україні і в Чорному морі можуть бути розцінені як генеральна репетиція дій військово-морського флоту і більших армійських підрозділів. Американська сторона може порахувати, що російський натиск на ППО підвищує ймовірність просування Росії на захід. Якщо росіяни нападуть на Україну, а американці вирішать чинити опір, то їх головним інструментом опору стане авіація, яка буде наносити удари по скупченнях бронетехніки».

«Звичайно ж, у всій цій риториці і маневрах є певна пустопорожність, – йдеться далі. – Це не 1980, коли величезні армії вели ретельну підготовку і розгорталися з обох сторін».

У той же час, продовжує компанія, заслуговує на увагу те, що риторика і звинувачення не відповідають масштабам наявних сил. Голова Ради безпеки Росії, фактично, звинуватив США в спробах завдати серйозної шкоди Російській Федерації. При цьому американська сторона стверджує, що Росія порушила територію суверенної держави, і їй потрібно чинити опір.

«Важко уявити, як кожна сторона зможе відступити від зайнятої позиції – криза в Україні переросла в американсько-російську конфронтацію, – резюмує Stratfor. – Обидві сторони все більше замикаються у ворожій позиції. Жодна зі сторін не знаходиться в стані розпочати війну, але обидві зрештою здатні вести її. Ми очікували початку нової «холодної війни» між США і Росією, але здивовані тією швидкістю і отруйністю, які оточують цю конфронтацію. Поки наявні військові сили не відповідають цій отруйності, але, враховуючи інтенсивність того, що відбувається, ніхто не може бути впевнений, що ці сили не з’являться».

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG