Спеціальні потреби

Українська армія може здивувати і знищити сепаратистів (світова преса)


Україна може здивувати і перемогти сепаратистів, пише колишній американський військовий та журналіст у Forbes. Тим часом, американський історик Тімоті Снайдер розповів у Politico про свій досвід зйомок в українському політичному ток-шоу «Свобода слова» та двомовність Києва. А журналіст Moscow Times повідомляє, що російський президент Володимир Путін закликав репатріювати близько 40 тисяч євреїв до Криму.

Україна може перемогти сепаратистів, пише колишній американський військовий, журналіст Адріан Боненберґер у часописі Forbes. За його словами, Україна має великі оборонні можливості, а громадяни відчувають себе дедалі більш зобов’язаними воювати, у той час як їхні родичі чи друзі перебувають на фронті.

Боненберґер був одним із американських військових, які тренували українців на базі у Яворові, що на Львівщині.

«Українські артилеристи тренувалися для підвищення власного потенціалу, щоб воювати разом як малі підрозділи, працювати з технікою, викликати мінометний чи артилерійський вогонь. Вони були частиною єдиної армії, заснованої на принципах гідності й організації, а не радянського авторитету», – пише журналіст.

Тож, вважає він, Україна може перемогти проросійських сепаратистів, якщо продовжить тренуватися.

«Насправді, російська самовпевненість, російське самовдоволення та зламана російська доктрина робить не лише можливим, але й імовірним вирішальний, несподіваний загальновійськовий наступ за участю добре навченої, відродженої української армії, яка зможе здивувати своїх супротивників, оточити та знищити їх», – пише Боненберґер.

Американський історик Тімоті Снайдер розповів у статті для американського видання Politico про досвід зйомок в українському політичному ток-шоу «Свобода слова». Снайдер, зокрема, наголосив, що був вражений лінгвістичною практикою політичного класу України.

Гостем шоу, зокрема, був спікер українського парламенту Володимир Гройсман, єврей, який говорив українською. Міхеїл Саакашвілі, голова Одеської ОДА, грузин, говорив російською. Один із присутніх американських експертів говорив українською, інший – російською. Українські гості зверталися російською до російськомовних учасників. Один із гостей відповідав на питання частково російською, частково українською.

«Аудиторія шоу, українці з Києва насолоджувалися програмою та не звертали уваги на двомовність. Це їхнє двомовне місто, і це їхнє повсякденне життя», – пише Снайдер.

Через це той факт, що Росія начебто захищає права російськомовних в Україні не витримує жодної критики, пише історик. Більше того, у самій Росії проблема з обмеженням прав російськомовних є далеко більш серйозною. Снайдер надає приклад Віктора Шендеровича, чию останню книжку не можна знайти у Росії, лише в Україні, та історика Андрія Зубова, який втратив роботу у Росії через висловлення власної думки щодо російської війни. Натомість, йому запропонували роботу в Україні.

«Чимало російських інтелектуалів, пригнічених орвельським станом російського суспільного дискурсу, бачать українські міста як майбутнє російської культури. З цього боку, російське вторгнення в Україну задля захисту свободи слова російської мови краще порівняти з вторгненням Північної Кореї у Південну задля захисту капіталізму», – пише Снайдер.

Російський президент Володимир Путін закликав репатріювати близько 40 тисяч євреїв до Криму, пише журналіст російської англомовної газети Moscow Times Іван Нечепуренко. Путін має дозволити євреям, які жили за кордоном до анексії Криму у 2014 році, повернутися на півострів та отримати російське громадянство.

За словами Олександра Редька, лідера проросійської Прогресивної ліберал-демократичної партії Ізраїлю, близько 40 тисяч євреїв мають право повернутися у Крим. Приблизно 500 осіб вже контактували з Редьком із проханням допомогти оформити необхідні документи.

Однак, популярний російськомовний новинний сайт Ізраїля Newsru.co.il поставив під сумніви заяви Редька, оприлюднивши статтю, у якій мовиться, що жодного сплеску бажання серед російських євреїв репатріювати до Криму немає.

Передрук з "Радіо Свобода"

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG