Спеціальні потреби

В реалізації Мінських угод відсутній реальний прогрес - Порошенко


Президент Петро Порошенко
Президент Петро Порошенко

В реалізації Мінських домовленостей відсутній реальний прогрес, а ситуація на Донбасі залишається напруженою.

Про це, за повідомленням прес-служби польського президента, Броніславу Коморовському у телефонній розмові заявив президент України Петро Порошенко

Втім, в інтерв‘ю BBC Петро Порошенко заявив, що Україна воює на Донбасі не з сепаратистами, а з Росією, яка надсилає на Донбас регулярні війська. Український президент заявив, що Росія та сепаратисти порушують Мінські домовленості, зокрема, вони не відвели важке озброєння і не надали вільний доступ спостерігачам ОБСЄ. Він також сказав, що хоч і не довіряє Володимиру Путіну, але Україна буде виконувати усе, що обіцяла.

Також у середу глава МЗС Росії Сергій Лавров, виступаючи у Раді Федерацій, заявив, що саме Україна порушує Мінські домовленості. Посилаючись на недавні переговори з держсекретарем США Джоном Керрі у Сочі, він висловив сподівання, що Сполучені Штати використають значний вплив, який вони мають на Київ, щоб, «зупинити Україну від нового військового наступу і розпочати прямий діалог з Донецьком та Луганськом.

У Державному департаменті США заявляють, що у Сочі Джон Керрі в першу чергу закликав Росію дотримуватися Мінських угод та вплинути на сепаратистів і ніяких інших кардинально нових домовленостей не було.

Днями раніше у Москві, помічниця держсекретаря Вікторія Нуланд ще раз артикулювала позицію США.

«Принципова позиція США - усі сторони цього конфлікту повинні говорити про повне припинення вогню, повне відведення важкого озброєння, і це включає військову підтримку, яку дає сепаратистам Російська Федерація. З тієї інформації, яка у нас є, та базуючись на наших консультаціях у Києві ми не бачимо, щоб хтось з української сторони, хтось з керівництва України мав намір розпочинати нові військові операції.

XS
SM
MD
LG