Спеціальні потреби

Вибори це єдиний вихід з кризи – політолог


В Україну продовжують прибувати міжнародні спостерігачі. Так за виборами президента в Україні спостерігатимуть представники 19 міжнародних організацій та 19 країн світу. Багато експертів погоджуются, вибори будуть легітимними, навіть, якщо явка у певних регіонах через нестабільну ситуацію буде низькою. Політологи також наголошують, що вибори президента - лише перший крок до стабілізації, основна робота - попереду.

Професор політології Університету Флорида Пол Дан’єрі не піддає жодному сумніву легітимність виборів попри те, що є вірогідність того, що явка в Донецькій та Луганській областях може бути низькою. Іншого шляху виходу з кризи, каже він, просто нема.

За його словами, важливо, щоб вибори відбулись, на місцях буде присутня велика кількість міжнародних спостерігачів. Це все, що можна зробити на сьогоднішній день. Треба очікувати, що деякі люди спробують делегітимізувати вибори, чи шляхом спроби відокремити східні регіони, чи зашкодити центральному уряду у Києві.

«На більшій території країни люди просто хочуть проголосувати, обрати новий уряд та почати жити нормальним життям. Так що у більшості регіонів країни нема про що хвилюватися. Але очевидно ми живемо у той час, коли деякі гравці зацікавлені у дестабілізації ситуації. Що треба зробити? Посилити безпеку та бути уважними», - зазначив Дан’єрі.
На більшій території країни люди просто хочуть проголосувати, обрати новий уряд та почати жити нормальним життям
Пол Дан’єрі, політолог

Новий президент буде у набагато кращій позиції, щоб владнати ситуацію в країні, ніж тимчасовий уряд. Адже президентом буде людина, яка прийшла до влади не внаслідок революційних змін, а шляхом народного волевиявлення:
«Я думаю, що ситуація в країні стане набагато більш стабільною щойно буде створено легітимний уряд. Проведення виборів, які приведуть до влади легітимно обраного президента, однозначно стабілізують ситуацію загалом. Щоправда залишається інше джерело нестабільності – це сепаратистський рух, і це продовжуватиме створювати проблеми».

Новий президент отримає складну ситуацію в країні і повинен негайно вдатися до кроків, які виведуть її як з полтичної, так і з економічної кризи, каже політолог.
«Дві речі, які повинен зробити новообраний президент одночасно. По-перше, написати нову конституцію та домогтися її ратифікації. Цей процес буду довгим та нелегким. На кону багато. Інший крок, який повинен бути здійснений тим чи іншим чином – це розв’язання ситуації у Східній Україні. Чи шляхом збереження суверенітету України, чи шляхом від’єднання території – вирішення цього питання є необхідним для того, щоб країна рухалась уперед. Мати ці території у завислому стані чи тримати ситуацію на межі громадянської війни - такий стан речей робить неможливим робити щось інше».

Пол Дан’єрі додав, що ці вибори представляють для України серйозний переломний момент. Але вибори самі по собі нічого не вирішать. Останні двадцять років довели, говорить Дан’єрі, що тільки те, що відбудеться після революційних подій, а саме - продумані кроки на довготривалу перспективу – матимуть значення. І найголовніше – для успіху країни потрібний уряд, який керує професійно, а корупція зводиться до мінімуму.
  • 16x9 Image

    Наталія Леонова

    Ведуча, репортер і редактор української служби "Голосу Америки". Перед тим, як приєднатися до команди "Голосу Америки" у 2003 році, працювала юристом в одній із київських юридичних фірм. Також координувала діяльність шведської гуманітарної організації, яка займається реабілітацією хворих українських дітей. Здобула магістерський диплом з міжнародного публічного права Київського інституту міжнародних відносин. Захоплюється йогою.  

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG