Спеціальні потреби

«Віра. Надія. Любов.» – очима українських дітей


Ці малюнки дітей з України показують в ООН. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:44 0:00

Ці малюнки дітей з України показують в ООН. Відео

В ООН проходить виставка картин українських дітей, організована Всеукраїнським благодійним фондом «Ініціатива заради майбутнього» Ігоря Янковського.

Від того, як діти бачать і відчувають себе в сьогоденні, залежить майбутнє. В ООН відкрилася виставка малюнків українських дітей, організованаВсеукраїнським благодійним фондом «Ініціатива заради майбутнього» Ігоря Янковського.

Кореспондентка Російської служби «Голосу Америки» Вікторія Купчинецька намагалася зрозуміти, чи відбивається у творчості юних українців складна реальність сьогоднішнього дня їх країни - і яким буде наступне покоління українців.

ООН - це така організація, в якій зазвичай дорослі обговорюють проблеми інших дорослих. Але ця виставка - виняток. Тут представлені малюнки українських дітей з усієї країни, яких попросили зобразити віру, надію і любов. Виставка так і називається - «Віра. Надія. Любов». Це - ще одне нагадування для країн-членів Організації Об'єднаних Націй.

«Необхідно 193-м країнам постійно нагадувати, що діти хочуть миру, це як «сонячний круг - небо навколо», - пояснив постійний представник України при ООН Юрій Сергеєв.

Про війну малюнків дуже мало. Діти помічають більше хорошого, а дорослі - навпаки
Ігор Янковський

Виставка стала результатом роботи спеціального журі, яке з 700 малюнків дітей від 6-ти до 16-ти років відібрало кращі. Євген Карась - голова журі конкурсу дитячого малюнку - власник галереї на Андріївському узвозі в Києві. Він бачить, як діти осмислюють дорослі проблеми - і вважає, що малюнки допоможуть уявити майбутнє покоління українців.

«Сильно переформатувалася суспільна свідомість за минулий рік, стала більше особиста відповідальність, - розповів голова журі конкурсу Євген Карась. - Нас чекає нове покоління розвинених особистостей - емоційно і душевно».

Нас чекає нове покоління розвинених особистостей - емоційно і душевно
Євген Карась

Відібрані малюнки сповнені гумору, радості, співчуття. У них є національно-етнічні мотиви. Любов до батьків. Політ уяви. А війни практично нема. Конкурс проводиться вже третій рік фондом «Ініціатива заради майбутнього».

«Ми живемо важким, але щасливим життям, - розповів засновник Фонду Ігор Янковський. - Про війну малюнків дуже мало. Діти помічають більше хорошого, а дорослі - навпаки».

Необхідно 193-м країнам постійно нагадувати, що діти хочуть миру
Юрій Сергеєв

Єдина учасниця цього конкурсу, яка живе не в Україні, а в США - Аня Роднікофф. Її мама, Ірина, народилася в Черкасах, а Аня - вже в США. Мама дівчинки почула про конкурс від колишньої однокурсниці.

«Важко було вирішити, що зобразити, - розповіла Ірина. - Ми вирішили зображати, що робить дитину щасливою - повітряні кульки». А сама учасниця конкурсу Аня додає: «Вони такі повітряні - полетіти і ніколи не повертатися».

На цій виставці в ООН дорослим є чому повчитися у дітей. Надії. Вірі. Любові до своєї країни і до краси та радості світу.

Дивіться також: Очевидиця Голодомору: «На вулицях мерці діти, по радіо – розповіді про щасливе радянське дитинство»

XS
SM
MD
LG