Спеціальні потреби

Порошенко: районам Донбасу нададуть особливий статус у складі України


Президент України Петро Порошенко заявив, що наступного тижня подасть до Верховної Ради законопроект, що надає більшу автономію сепаратистським східним регіонам, але зберігає їх у складі України.

Про це Порошенко заявив на розширеному засіданні кабінету міністрів в середу.

Він пообіцяв наділити особливим статусом деякі райони Донецької і Луганської областей, які контролюються бойовиками, але в той же час відкинув будь-які розмови про «федералізацію» або відчуження Донбасу.

Президент заявив що "ні про яку федералізацію, ні про яке відчуження у мінському протоколі не йдеться", як і не згадуються так звані "ДНР" та "ЛНР".

Президент України наголосив, що Україна не зробила жодних поступок в питанні своєї територіальної цілісності.

«Україна не зробила жодних поступок в питанні своєї територіальної цілісності, в питанні свого державного устрою. Зараз іде війна за незалежність України, за існування нашої держави», – сказав петро Порошенко на засіданні уряду.

Порошенко повідомив, що доручив оприлюднити всі раніше досягнуті домовленості.

Минулого тижня у Мінську учасники тристоронніх переговорів підписали попередній протокол Угоди про припинення вогню на Донбасі. Перемир’я, незважаючи на окремі порушення, в основному, - дотримується.

У вівторок президент Росії Володимир Путін заявив про свою відданість ідеї мирного врегулювання кризи в Україні.

Прес-служба Кремля повідомила, що Путін і Порошенко провели телефонну розмову, і обидва лідери зосередилися на підтримці Угоди про припинення вогню.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG