Спеціальні потреби

Опозиція заблокувала Раду, вимагаючи виборів та комітетів


Блок Юлії Тимошенко звинуватив Партію регіонів в узурпації влади і висунув вимогу щодо перерозподілу парламентських комітетів.

У БЮТ вимагають "здійснити забезпечення прав опозиційних сил в українському парламенті у повній відповідності до закону про регламент Верховної Ради". Йдеться про передачу опозиції посади голів у комітетах, аби забезпечити контроль у сферах організації роботи Верховної Ради, соціального захисту населення, формування держбюджету, захисту свободи слова та діяльності судових та правоохоронних систем.

В БЮТ вважають, що це важливо, оскільки в країні вже "розпочалась кампанія по знищенню свободи слова, силові структури перетворюються на репресивні органи, а в стінах парламенту наростає політична корупція, шантаж, залякування та цілковите ігнорування законів України".

Тепер БЮТ відкликав всіх своїх депутатів з посад голів комітетів, аби досягти їх перерозподілу.

Однак, така постановка питання не подобається представникам владної коаліції. За словами регіонала Олександра Єфремова "опозиція дотримується цілком неприпустимої тональності у переговорах, вимагаючи 6 комітетів. Ми сьогодні не формуємо комітети, тому постановка питання некоректна", - сказав він.

Пізніше виникло ще одне дискусійне питання – призначення місцевих виборів. В результаті, фракція БЮТ таки заблокувала роботу Верховної Ради.

На засіданні у четвер депутати зірвали кілька голосувань по дострокових місцевих виборах. Спікер Литвин навіть публічно запитав депутатів коаліції, чому вони не хочуть голосувати за вибори міських та сільських голів, адже це паралізує роботу органів місцевого самоврядування.

На це регіонал Михайло Чечетов заявив, що, якщо немає голови, є заступник чи секретар.

"Олесь Довгий прекрасно веде засідання без Черновецького. Три місяці нема Черновецького - Довгий ще краще управляє. Зважаючи, що скоро будуть вибори, не бачимо підстав витрачати гроші і каламутити людей".

Інша версія в опозиції: "Де немає їхнього секретаря, там вони призначають вибори. А де є, там їм вибори не потрібні", - заявив Микола Катеринчук.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG