Спеціальні потреби

Передвиборча гонка в Україні стає дедалі агресивнішою


Залякування - частина виборчої стратегії партій
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:52 0:00
Direct link

Залякування - частина виборчої стратегії партій

За даними ЦВК України, на виборах наступної неділі працюватиме понад три тисячі міжнародних спостерігачів, які представлятимуть 25 держав та 29 міжнародних організацій.

Міжнародний Республіканський Інститут США оголосив, що також надішле своїх спостерігачів. Делегацію очолять конгресмен Дейвид Дреєр та колишній конгресмен Джим Колб. Тим часом, за кілька днів до голосування, учасники перегонів в Україні пускають у хід нові технології. На фініші передвиборчих перегонів політологи вказують – всі політичні сили перейшли до більш агресивного стилю ведення кампанії. Громадські організації фіксують більше скарг на протиправні дії, говорить кандидат у депутати від об'єднаної опозиції Дмитро Андрієвський:

«Зазнають поранення агітатори, стріляють або б’ють довірених осіб кандидатів. Як на це реагує пост-совкова людина? Вона стискається, вона може б і проголосувала в інший спосіб,але вона боїться, бо б’ють їх – можуть прийти і побити мене».
Віктор Гарбар,
Координатор проекту
«Майдан Моніторинг: Вибори 2012»


«Постійний тиск на опозиційних кандидатів. Наприклад, 18-го вересня ножем було поранено керівника мого виборчого штабу Максима Шкурова. Він отримав поранення ножем та важку черепно-мозкову травму. Такий тиск продовжується постійно, на наші намети - вони зафіксовані і міліція порушила низку кримінальних справ».

Найбільше правопорушень зафіксовано у Києві. Одеса – на другому місці. Проте нижчі показники в інших регіонах не обов’язково означають менше правопорушень, а просто небажання громадян звертати на них увагу, вважають у Майдані. Утім, специфіка правопорушень усюди однакова – більшість стосуються використання адміністративного ресурсу, підкупу виборців та порушення порядку агітації, говорить координатор проекту «Майдан Моніторинг: Вибори 2012» Віктор Гарбар:

«Зазнають поранення агітатори, стріляють або б’ють довірених осіб кандидатів. Як на це реагує пост-совкова людина? Вона стискається, вона може б і проголосувала в інший спосіб,але вона боїться, бо б’ють їх – можуть прийти і побити мене».

Особливу агресивність агітації на мажоритарних округах експерти пояснюють тим, що це найлегший спосіб перемогти. На окрузі можна виграти отримавши 20-25% голосів, тому для перемоги достатньо залякати 10% і підкупити ще 10%, переконаний експерт проекту «Майдан Моніторинг: Вибори 2012» Віктор Пушкар:

«Внаслідок цього, в наступному складі ВР напевно засідатимуть фракція адміністративного тиску і фракція підкупу виборців. Кожна з них, за моєю дуже стриманою оцінкою, матиме більше ніж дає 5-ти відсотковий бар’єр в партійній складовій».

Порушенням правил агітації не нехтують майже усі учасники передвиборчих перегонів, говорять у Майдані. Залучитися підтримкою виборців можна було б, розказавши про свою програму, і кроки, як її кандидат планує впроваджувати, проте у агітаційних листівках, які кияни знаходять у своїх поштових скриньках, окрім обіцянок поліпшити життя вже завтра, щось конкретніше складно знайти.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG