Спеціальні потреби

В ООН знову посварили Росію та похвалили Україну


В ООН знову сварили Росію та хвалили Україну
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:34 0:00

В ООН знову сварили Росію та хвалили Україну

Гострою критикою захоплення спостерігачів ОБСЄ відкрив засідання заступник генерального секретаря ООН з політичних питань Джеффрі Фельтман та закликав негайно звільнити заручників. Відтак, він дав оцінку подіям, які відбуваються на сході України:

«Кількість бойовиків та озброєних цивільних зростає, їх групи поширюються на інші міста регіону. Вони захоплюють будинки, блокують дороги, ізолюють цілі міста та громади від решти країни. До нас доходить все більше інформації про тортури, викрадення та криваві сутички».

У відповідь на заяви постійного представника Росії Віталія Чуркіна про наявність у Росії законного права на присутність в Україні, представник Великобританії Марк Ґрант відповів:

«Росія стверджує, що має право втрутитись у ситуацію в Україні відповідно до 51 статті Статуту ООН. Такі заяви є прикладом брутального перекручування міжнародного права. Нема ніякої підстави до застосування 51 статті, тому що нічого не загрожує російським громадянам на території України. Це дуже безвідповідальна риторика, яка має на меті залякати український уряд та створити хибну підставу для подальших порушень українського суверенітету й територіальної цілісності».

Посол США в ООН Саманта Пауер сказала, що небажання Росії зупинити сепаратистів на сході України та відвести свої війська від українського кордону лише поглиблює кризу:

«Дії Росії після 17 квітня – це точнісіньке повторення того, що вона робила до 17 квітня. Дії, спрямовані на підбурювання, підрив уряду України та постійні заяви, які просто не відповідають фактам. Ми ще не побачили жодного позитивного кроку з боку Росії по виконанню Женевської угоди. Замість того, російська влада відмовляється публічно закликати сепаратистів скласти зброю та віддати контроль над урядовими будинками. Насправді ж, Росія продовжує фінансувати, координувати та посилювати озброєний сепаратистський рух».

Сполучені Штати, підкреслила представниця США, підтримують законний уряд України і його дії. Зокрема, Саманта Пауер високо оцінила пошуки офіційним Києвом шляхів вирішення проблеми статусу російської мови у східних регіонах України.

Дивіться також : Україна може протиставити Росії лише партизанщину - Маккейн та Бжезінський
Україна може протиставити Росії лише партизанщину - Маккейн та Бжезінський
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:23 0:00

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG