Спеціальні потреби

Близький Схід стає залежним від української їжі, і це лише початок для аграріїв


Українські аграрії продовжують годувати країну і світ, попри кризу і нестабільність та суттєве гальмування притоку іноземних інвестицій. Про це говорили у ході Українсько-американського аграрного конгресу, який днями відбувся у Вашингтоні.

"Сектор показав чудову гнучкість і стійкість. Аграрний і продовольчій сектори працюють без збоїв, і навіть за часів кризи збільшують свою частку в економіці країни", - каже Гайнц Вільгельм-Штрубенхоф, менеджер програми аграрного бізнесу Міжнародної фінансової корпорації.

Україна – одна з чотирьох найбільших сільськогосподарських країн у світі – слідом за Сполученими Штатами, Бразилією та Китаєм. І другий після Америки експортер зерна. Однак, потенціал країни ще не розкритий. Брак технологій гальмує продуктивність – каже Пол Шиклер, президент компанії, яка займається селекцією та продажем насіння.

Якщо росіяни змушені будуть виробляти їжу для решти світу, її не буде взагалі

"Якщо ви подивитеся на Штати, там середня родючість кукурудзи - 11 тон на гектар, а в Україні – лише 5 з половиною. Йдеться і про управління, освіту, кращу генетику, біотехнології, посів, гербіциди і пестициди, логістику, пакування, аби не псувався товар. Увесь набір технологій може допомогти у цьому", - говорить Шиклер.

В ООН прогнозують – у 2050-ому Землю населятимуть вже понад 9 мільярдів людей. Україна з її ресурсами може стати ключовим гравцем у попередженні глобальної продовольчої кризи – вважають у США. Для деяких регіонів світу надійної альтернативи українським продуктам просто нема – каже бізнесмен Девід Свірі, який вже 20 років інвестує в Україну.

"Близький Схід стає залежним від української їжі. Чи хотіли б вони купувати її в Росії? Чи хотіли б залежати від неї? Якщо росіяни змушені будуть виробляти їжу для решти світу, її не буде взагалі. Продовольство має виготовлятися у межах вільної демократичної комерційної системи", - відзначив Свірі.

Дивіться також : Як Україні заробити мільярди на харчах для світу - розказали у Вашингтоні

Як Україні заробити мільярди на харчах для світу - розказали у Вашингтоні. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:43 0:00

  • 16x9 Image

    Юлія Ярмоленко

    Юлія Ярмоленко приєдналася до Української служби "Голосу Америки" 2015-го. До цього 6 років працювала кореспондентом міжнародного відділу новин на телеканалі “ICTV”. Висвітлювала знакові події у 15 країнах світу – від Всесвітнього економічного форуму в Давосі і до Венеційської бієнале. Закінчила Інститут журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка із дипломом магістра. Киянка.

    Захоплюється фотографією, танцює румбу, співає італійською, зловживає словами «пацани» і «па-па». 

Відео - найголовніше

Вибори у США: Що таке Супервівторок? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:43 0:00
XS
SM
MD
LG