Спеціальні потреби

США відберуть у Росії важіль монополіста на енергетичному ринку України


Джеффрі Пайєтт, посол США в Україні
Джеффрі Пайєтт, посол США в Україні

Про це заявив посол США в Україні Джеффрі Пайєтт під час міжнародного енергетичного форуму, що розпочався у вівторок у Києві.

Сполучені Штати готові збільшити постачання палива для українських АЕС, а також допомогти з утилізацією відпрацьованого ядерного палива, аби позбавити Росію монополії в цій галузі.

Про це заявив посол США в Україні Джеффрі Пайєтт під час міжнародного енергетичного форуму, що розпочався сьогодні у Києві. (XIII Міжнародний форум «Паливно-енергетичний комплекс України: сьогодення та майбутнє»).

«Ми сподіваємося, що американська компанія Westinghouse зможе збільшити поставки палива для атомних електростанцій України. Вони готові це зробити, рішення за українським урядом. Тут мета полягає не в тому, щоб зовсім усунути Росію як постачальника, а в тому, щоб позбавити її того важеля, яким вона користується як монопольний постачальник.

«Те саме стосується переробки відпрацьованого ядерного палива. Американська компанія Holtec це важливий проект, що окупить себе менш ніж за рік. І вам більше не доведеться платити Росії сотні мільйонів доларів щороку, щоб вона утилізувала ваше ядерне паливо», - заявив Джеффрі Пайєтт.

Як зазначив американський посол, сьогодні Україна отримує від атомної енергетики понад 50% своїх загальних потреб в електроенергії. Тож диверсифікація постачальників палива для АЕС вкрай важлива для подолання енергетичної залежності України від Росії.

Дивіться також: Понад 10,000 людей відвідало український фестиваль у передмісті Вашингтона

Наші двері відкриті для всіх - на Вашингтонщині пройшов український фестиваль. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:22 0:00

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG