Спеціальні потреби

Яким буде виконання Мінських угод по-московськи? - думки дипломатів США


Яким буде виконання Мінських угод по-московськи? - думки дипломатів США. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:34 0:00

Західні аналітики, коментуючи нинішнє припинення вогню, радять вірити в краще, але готуватися до гіршого.

Понад триста гостей з-за кордону - політиків, дипломатів, експертів-міжнародників - зібрав щорічний форум «Ялтинська європейська стратегія», який відкрився в п’ятницю у Києві. Тема цьогорічної конференції звучить так: «У зоні ризику: як доля нової України впливає на Європу і світ». Конференція триватиме два дні, в суботу 12 вересня тут очікується виступ помічника державного секретаря США Вікторії Нуланд.

«Ялтинська європейська стратегія» -- YES -- зберегла назву. Хоч ось уже другий рік, після анексії Криму, конференція збирається не в Ялті, а в Києві. Що ж до стратегії інтеграції України в Європу, то на цьогорічній міжнародній зустрічі про це говорили лише дотично. В усіх на вустах інша стратегія – як країні вистояти в умовах воєнної агресії могутнього сусіда. Друзі України з’їхалися на конференцію у ті дні, коли зажевріло світло в кінці тунелю: на східному фронті більше тижня як не стріляють. Чи це початок тривкого миру, чи тільки тактичний виверт ворога? Президент Петро Порошенко називає себе обережним оптимістом і стверджує: Мінські угоди працюють. Водночас на конференції глава держави заявив: якщо до кінця року Росія не виконає усіх своїх зобов’язань за Мінськом – тоді нового Мінська не буде, у 16-му році Україна вийде з переговорного процесу.

Західні аналітики, коментуючи нинішнє припинення вогню, демонструють ще більший скепсис. І радять вірити в краще, але готуватися до гіршого.

Строуб Телбот, президент Інституту Брукінґса, голова Ради з питань закордонної політики Держдепартаменту США:

Оце припинення вогню, до якого зараз вдалася російська сторона, частково продиктоване надією уникнути продовження санкцій
Строуб Телбот

«У деяких європейських столицях є зараз вагання стосовно того, чи потрібно санкції, накладені на Росію, продовжувати і в наступному році. І я гадаю, що оце припинення вогню, до якого зараз вдалася російська сторона, частково продиктоване надією уникнути продовження санкцій. Як сподіваються росіяни, такий удаваний «буцімто мир» зробить простішим завдання, яке вони перед собою ставлять: розділити союзників, розділити західну спільноту і, зокрема, Європу», - каже Строуб Телбот.

Треба сфокусуватися на виконанні Мінських угод, тому що це єдина домовленість, яку ми маємо
Стівен Пайфер

За словами Стівена Пайфера, екс-посла США в Україні, суть полягає у виконанні Мінських домовленостей:

«Я вважаю, що треба сфокусуватися на виконанні Мінських угод, тому що це єдина домовленість, яку ми маємо. Однак мені важко бути оптимістом, яким я зазвичай є, тому що я не бачу, щоб російська сторона і сепаратисти досі багато зробили в цьому плані. Я сподіваюся, що припинення вогню, яке триває останні 10 днів, продовжиться. Але якщо навіть так, то залишаються інші невиконані пункти Мінських угод – зокрема, відведення російських військ і озброєнь від кордону. І в мене нема певності, що це станеться».

Припинення вогню це дуже обнадійливо, але це тільки перший крок
Джеффрі Пайєтт

​На погляд посла США в Україні Джеффрі Пайєтта припинення вогню це дуже обнадійливо, але це тільки перший крок:

«Ми все робимо для того, щоб спонукати росіян виконувати обіцянки, які вони дали рік тому у вересні, під час укладення перших Мінських угод. Ми будемо й далі тісно співпрацювати з нашими союзниками з Франції, Німеччини та інших країн, аби бути певними, що світ розуміє усі ті кроки, які зробила Україна для виконання своїх зобов’язань за Мінськом, і все те, що Росія НЕ зробила для виконання домовленостей. Включно зі звільненням усіх заручників, звільненням Надії Савченко, відведенням військ і озброєнь від кордону. Припинення вогню це дуже обнадійливо, але це тільки перший крок», - заявив посол США в Україні Джеффрі Пайєтт.

Дивіться також: Нинішній Путін закінчиться, коли новий президент США займе посаду - експерт

Нинішній Путін закінчиться, коли новий президент США займе посаду - експерт. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:07 0:00

XS
SM
MD
LG