Спеціальні потреби

Австралія веде переговори про постачання вугілля та урану в Україну


Тоні Ебботт

Прем’єр-міністр Австралії Тоні Ебботт повідомив, що Канберра веде переговори з Україною про можливість експорту урану та вугілля в цю охоплену війною країну.

Президент України Петро Порошенко перебуває в Австралії з дводенним державним візитом.

Виступаючи на спільній прес-конференції в Мельбурні в четвер, Порошенко повідомив, що обидві країни зацікавлені в обговоренні можливостей зміцнення двосторонніх відносин.

«Я хочу підкреслити, що мій візит, перший візит президента України до Австралії, є демонстрацією стратегічного характеру нашого партнерства, і Україна висловлює визнання і дякує Австралії», – сказав він журналістам.

«Сьогодні ми обговорюємо можливість кооперації у сфері ядерної енергетики, – додав він. – Є можливість закупівлі австралійського урану для наших атомних електростанцій. Ми обговорюємо можливість поставок австралійського вугілля для української енергосистеми».

За словами Ебботта, якщо експортна угода буде досягнута, вона принесе користь як з точки зору робочих місць, так і процвітання обох країн.

«Австралія є енергетичною супердержавою, а енергетична безпека має важливе значення для України, особливо з урахуванням нинішньої уразливості до перебоїв у постачанні», – сказав прем’єр.

Росія на півроку припинила поставки газу в Україну у зв’язку із суперечками про ціни, що змусило Київ зробити кроки щодо жорсткої економії палива для створення запасів на зиму.

Після краху малайзійського «Боїнга» в українському повітряному просторі Австралія створила тимчасовий посольство в Україні, а тепер Еббот дав зрозуміти, що уряд відкриє постійне дипломатичне представництво в Києві на початку наступного року.

«Я вірю, що результатом цієї трагедії стане міцна й постійна дружба австралійського народу і народу України, – сказав Еббот. – Деякі відчутні прояви нашої дружби вже є. У нас є тимчасове посольство в Києві, очікується, що ми відкриємо наше постійне посольство в лютому».

Президент Порошенко привітав цей крок і повідомив, що запросив Ебботта відвідати Київ у наступному році.

XS
SM
MD
LG