Спеціальні потреби

Волонтери по обидві боки океану опікуються родинами українських воїнів


Волонтери роздають зібрану у США допомогу
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:38 0:00

Черговий вантаж допомоги зібраний організацією United Help Ukraine дійшов до своїх адресантів в Україні. Небайдужі з Вашингтона та його передмістя, з осені минулого року відправили на Батьківщину майже шість тон вантажу. Руслан Дейниченко відвідав родини, які отримують цю та іншу допомогу.

Іван Охремчук всього на декілька днів приїхав до родини з фронту. В селі Слобода на Київщині його довгі місяці чекали дружина і п’ятеро дітей. Молодшому теж Івану, півтора роки.

Захищати Батьківщину разом з братом, Іван пішов добровольцем, як тільки почався конфлікт на Сході. На своєму БТР-і повоював і біля донецького аеропорту і під Дебальцевим. Вирватися додому на декілька днів зміг лише отримавши осколкове поранення.

Йому дорікали, що залишив родину. Виправдовується, сидіти вдома не міг, та й дітей не кинув напризволяще, адже продав машину і залишив гроші дружині.

Поки Іван на сході, його сім’ю взяли під опіку волонтери із руху Армія SOS. Привозять і харчі і подарунки дітям. Опікуються тими, чиї чоловіки на фронті або загинули. Тетяна Тарасевич каже нині таких родин 178. З кожним треба поспілкуватися, розпитати про потреби.

Америка допомагає дуже добре

Зараз роботи на складі додалося, сотні пакунків надіслали українці зі Сполучених Штатів і Канади. Цей дитячий одяг, предмети гігієни, іграшки, книги зібрали небайдужі з Вашингтона.

«По допомозі речами, Америка допомагає дуже добре. Коли приходять від них пакунки, ми їх розвозимо кілька тижнів, а може й місяць», розповідає Тетяна Тарасевич з Армії SOS.

Сортувати отримані пакунки допомагають небайдужі кияни. Так, Андрій Гаркуша забіг на склад замість обідньої перерви.

«Так вийшло, що є час з 12 до 2 години. Ось я і з’явився тут. Потягав ящики і далі поїхав на роботу».

Цього разу зібрані речі і куплені харчі розвозять чотирьом родинам із Кагарлицького району Київщини. Наступна зупинка село Мирівка, родина Маляренків. Оксана відправила чоловіка-танкіста у військо ще у вересні. Пішов добровольцем. Вона не зупиняла.

«Туди теж треба комусь йти, не всім же ховатися і відкуплятися», пояснює жінка.

Оксана сама доглядає за теплицями, вирощує квіти і зелень. Її семирічний син Артем від волонтерів отримав нове взуття і іграшки.

Волонтери в дорозі до ночі, попереду ще дві родини. В хаті гранатометника-добровольця Олександра Дуброви зустрічають, як своїх.

«Хоч цього разу в хату зайдіть», просить господиня.

Дізнайтеся, як допомогти його родині

Остання на сьогодні зупинка в родині Коваленків. Підібрані для дітей одяг і взуття на щастя підійшли. Родині намагаються допомогти покращити умови проживання. Справа рухається, хоч і повільно. Робочий день волонтерів закінчується пізно вночі. Вже завтра нові подорожі, щоб родини воїнів не почували себе покинутими.

«Знаєте, як привозять хлопця, який загинув, усі стають на коліна, коли його зустрічають. Вклонилися і пішли додому чайку попити. У них життя продовжується, а в неї – кінець. Так ви начебто віддали якусь шану загиблому. А дізнайтеся, як допомогти його родині», зауважує Тетяна Тарасевич.

Окрім Києва, допомога зібрана United Help Ukraine, вже надійшла до волонтерів та конкретних адресантів у Харкові, Одесі, Маріуполі, Дніпропетровській, Волинській та Луганський областях.

United Help Ukraine виникла у результаті агресії Росії на Сході України та об’єднала людей, які не байдужі до подій на Батьківщині і прагнуть допомогти. Окрім організації гуманітарної допомоги, активісти-волонтери збирають гроші на медикаменти, проводять акції протесту, лобіюють органи влади США.

Дивіться також. Герой України Ігор Гордійчук вчиться заново ходити в американському медичному центрі.

Герой України Ігор Гордійчук вчиться заново ходити в американському госпіталі. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:32 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG