Спеціальні потреби

Не заспокоїмося до перемоги та відбудови України - Рада ЄС


Прапори Європейського Союзу біля штаб-квартири Єврокомісії у Брюсселі
Прапори Європейського Союзу біля штаб-квартири Єврокомісії у Брюсселі

Європейський Союз не заспокоїться, поки Україна не переможе, поки не буде відновлена її територіальна цілісність у міжнародно визнаних кордонах, і поки не буде встановлене правосуддя. Про це йдеться в заяві Ради Європейського Союзу з нагоди роковин повномасштабного вторгнення Росії в Україну.

"Український народ продемонстрував неймовірну силу в захисті своєї Батьківщини та основних принципів міжнародного права проти російської агресії. Він показав рішучість у захисті демократії та свободи, стійкість перед труднощами та гідність, коли зіткнувся зі злочинами Росії", - йдеться в заяві.

Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram.

В ЄС наголосили: український народ показав світові, що майбутнє України вирішуватимуть самі українці. Російську агресію посадовці ЄС назвали злочином проти миру, що порушує статут ООН, принципи ООН та цінності людства.

"Ми не можемо і не повинні залишатися пасивними перед такими злочинами. Росія систематично цілилася в мирне населення, руйнувала міста та атакувала українську ідентичність", - йдеться в заяві. У ЄС переконують, що сповнені рішучості притягнути до відповідальності всіх винних за воєнні злочини та інші найтяжчі злочини, скоєні у зв’язку з російською війною проти України.

Крім того, в ЄС зазначили, що Росія використовує як зброю продовольство, енергетику, створює безвідповідальні ядерні загрози та поширює брехню про війну.

Європейський Союз запевнив, що продовжить підтримувати Україну в політичному, економічному, гуманітарному, фінансовому та військовому аспектах, зокрема шляхом швидких скоординованих закупівель у європейської промисловості. "Ми також підтримуватимемо реконструкцію України, для чого будемо намагатися використовувати заморожені та знерухомлені російські активи відповідно до законодавства ЄС та міжнародних законів. Ми посилимо колективний тиск на Росію, щоб покласти край її агресії. Задля цього ми ухвалимо десятий пакет санкцій, і будемо вживати заходів проти тих, хто намагатиметься обійти обмеження ЄС,"- зазначено в заяві.

В ЄС також наголосили, що підтримують формулу миру президента України Володимира Зеленського. "Разом із нашими міжнародними партнерами ми подбаємо про перемогу України, дотримання міжнародного права, відновлення миру та територіальної цілісності України в її міжнародно визнаних кордонах, відбудову України та здійснення правосуддя. До того дня ми не заспокоїмося», – наголошується у заяві.

Дивіться також:

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Форум

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG