Спеціальні потреби

Рівень охоплення вакцинами в Україні найнижчий в усьому світі – експерт ЮНІСЕФ


Під час вакцинації від поліомієліту у Черкаській області
Під час вакцинації від поліомієліту у Черкаській області

В Україні на сьогодні вже наявні міні-спалахи випадків коклюшу серед дітей, - розповіла «Голосу Америки» експерт.

Україна повинна серйозніше поставитися до питань вакцинації населення та закупівлі вакцин, інакше країну чекає низка спалахів інфекційних захворювань. Про це заявила в інтерв’ю «Голосу Америки» представниця ЮНІСЕФ в Україні Катерина Булавінова.

«Проблему, пов’язану з вакцинацією, Україна не в стані вирішити самостійно. Для вирішення проблем, пов’язаних з вакцинацією, не лише з поліо, вже залучена велика підтримка донорів, але треба більше підтримки донорів, тому що це дуже комплексне та складне питання, яке займе час, і питання настільки серйозне, що зараз охоплення по всіх вакцинах в Україні нижчі, ніж у всьому світі», - сказала медичний експерт.

За її словами, в Україні на сьогодні вже зафіксували міні-спалахи випадків коклюшу серед дітей.

Коклюш – це захворювання, яке триває кілька місяців, і дитина кашляє, рве, не дуже приємна для сім’ї болячка
Катерина Булавінова

«В Україні наразі випадків коклюшу настільки багато, що лікарі і мами обговорюють це активно на соціальних мережах. Мами обговорюють це з тої точки зору, що шкодують, що вони не вакцинували своїх дітей. Тому що коклюш – це захворювання, яке триває кілька місяців, і дитина кашляє, рве, не дуже приємна для сім’ї болячка. А лікарі обговорюють, що мовляв, де ж вакцини, треба вакцинувати. Інша група лікарів обговорює, що вони на початку не знали, що це таке, тепер цього стало так багато, що вже навчились цю хворобу відрізняти».

Катерина Булавінова представляла ЮНІСЕФ у Вашингтоні на конференції з приводу проблем імунізації в Україні. За її словами, причиною появи нових інфекційних захворювань в Україні є систематичний брак вакцин від 2009 року. З того часу чимало людей не були вакциновані, то ж перебувають у групі ризику зараження.

ЮНІСЕФ допомагає Україні закуповувати вакцини у міжнародних виробників. Як розповіла Булавінова, для України досі не закупили нових вакцин від поліомієліту через затягування дозвільного процесу у Кабінеті міністрів.

Дивіться також: Всупереч недузі. Дивовижна історія боротьби скрипаля Перлмана з поліомієлітом

Всупереч недузі: Дивовижна історія боротьби скрипаля Перлмана з поліомієлітом. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:47 0:00

  • 16x9 Image

    Ірина Матвійчук

    Журналістка, репортерка, редакторка вебсайту. Цікавлюсь соціальними темами та історією. Для потенційних сюжетів завжди шукаю захопливі історії про українців у США, маловідомі сторінки історії, про неймовірні долі людей та бізнесів. Приєдналася до команди Української служби Голосу Америки у 2014 році. Перед тим працювала в журналі National Geographic та на "Радіо Свобода". Люблю читати книжки, створила у США книжковий клуб Books-R-Us Ukrainian. Із задоволенням подорожую в країни/регіони, які є непопулярними для туристів. Одружена, маю доньку.  

XS
SM
MD
LG