Спеціальні потреби

Україна може повторити успіх з євробондами, але цього недостатньо, щоб уникнути кризи - IIF


Йорбол Якшиліков
Йорбол Якшиліков

Україна має всі шанси успішно розмістити єврооблігації в вересні, переконаний Йорбол Якшиліков, економіст з нових європейських країн Міжнародного інституту фінансів (IIF) – світової асоціації фінансистів з головним офісом в Вашингтоні, США.

"Попит на боргові інструменти ринків, що розвиваються є високим", - сказав він в інтерв’ю журналістці Української служби «Голосу Америки» Оксані Бедратенко.

Аналітик навів приклад нещодавнього розміщення єврооблігацій Кенією.

"Кенія розмістила єврооблігації на 2 мільярди доларів, а попит склав 14 мільярдів. Це нагадує ситуацію, яка була для України в вересні 2017 році, коли Україна розмістила єврооблігації на 3 мільярди доларів. На них також був високий попит". Однак, чи будуть зберігатись сприятливі умови для розміщення єврооблігацій - не відомо, адже ситуація на ринках зовнішніх запозичень може змінитись через згортання стимулюючої політики в США та ЄС, вважають в IIF.

Реструктуризація подібно до вересня 2017 року, коли було проведено своп євроооблігацій, тепер буде недостатньою. Потрібно буде нове фінансування з офіційних джерел
Йорбол Якшиліков

В останньому звіті МВФ стосовно програми, українська влада засвідчила намір розмістити на 2 мільярди єврооблігацій в 2018. "Найімовірніше, це відбудеться в вересні", - наголосив фінансист.

Незважаючи на оптимістичні перспективи залучення приватного фінансування, без підтримки міжнародних фінансових установ Україна не зможе справитись з потужними борговими виплатами, що припадають на 2019-2020 роки, вважають в IIF. "Реструктуризація подібно до вересня 2017 року, коли було проведено "своп" євроооблігацій, тепер буде недостатньою. Потрібно буде нове фінансування з офіційних джерел", - йдеться в звіті організації стосовно України.

"Половина виплат за зовнішніми боргами (в 2019-2020 роках – ГА) йде на виплату боргу офіційним позичальникам. Тому, тим чи іншим чином, вони, ймовірно, рефінансують цю офіційну частину зовнішнього боргу за допомогою МВФ, Світового банку, чи ЄС", - вважає аналітик.

До української економіки надійшло 5 мільярдів доларів інвестицій до капіталу від нерезидентів - це зростання з 1,6 мільярда доларів в 2016. Це чіткий знак, що є зацікавленість в економіці України
Йорбол Якшиліков

Зовнішні інвестори також зацікавлені в проведенні інвестицій до економіки України, переконаний економіст: "Ми бачимо поновлення зацікавленості з боку іноземних інвесторів в українській економіці. Капітальні інвестиції в 2017 покращились. До української економіки надійшло 5 мільярдів доларів інвестицій до капіталу від нерезидентів - це зростання з 1,6 мільярда доларів в 2016. Це чіткий знак, що є зацікавленість в економіці України. Ми оптимістично оцінюємо продовження цієї тенденції".

Дивіться також: Як Україні стягнути гроші з «Газпрому»? Інтерв’ю з юристом. Відео

Як Україні стягнути гроші з «Газпрому»? Інтерв’ю з юристом. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:03 0:00

  • 16x9 Image

    Оксана Бедратенко

    Вебредакторка, журналістка, економічна оглядачка Української служби Голосу Америки. Висвітлюю теми міжнародних санкцій, економіки воєнного часу, світові тенденції на ринках нафти та газу, новини фінансової сфери. Пояснюю просто складні теми міжнародних відносин, економіки США, України та світу, як в розлогих статтях, так і в коротких графічних відео.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG