Спеціальні потреби

Заборона пропаганди гомосексуалізму пройшла у ВР в першому читанні


Український парламент прийняв за основу законопроект, який у рамках захисту права дітей на безпечний інформаційний простір забороняє пропаганду гомосексуалізму. Більше того, документ встановлює кримінальну відповідальність за такі дії. Правозахисники говорять, що це призведе до дискримінації, а Україна порушить свої зобов’язання перед світом.

Зокрема, проти законопроекту, ініційованого 6-ма депутатами з різних фракцій, виступила Міжнародна амністія в Україні та Вахта прав людини (Human Rights Watch).

«Цей законопроект є породженням стереотипних уявлень про гомосексуальність, а не результатом належного процесу, під час якого бралися б до уваги інтереси дитини та забезпечувалися її найкращі інтереси», – заявила виконавчий директор Міжнародної амністії в Україні Тетяна Мазур.

Правозахисники зазначають, що документ спричинить не тільки дискримінацію лесбіянок, геїв та бісексуалів, але й порушуватиме права на свободу вираження та мирних зборів усіх українців, незалежно від сексуальної орієнтації. Також активісти нагадали урядові, що в разі прийняття цього законопроекту в другому читанні Україна порушить ряд міжнародних зобов’язань. Серед них – Міжнародний пакт про громадянські та політичні права, Європейська конвенція про захист прав людини та основоположних свобод і Конвенція про права дитини.

У Міністерстві закордонних справ України висловили сподівання, що міжнародні зобов’язання будуть враховані під час другого читання законопроекту. Що ж до характеру самого документа, дипломати не взялися його коментувати. «Народні депутати мають право вносити будь-які законодавчі ініціативи, згідно з їх розумінням настроїв у суспільстві», – зауважив директор департаменту інформаційної політики МЗС України Олег Волошин.

«ЛГБТ-спільнота тепер повинна сидіти у підвалі й нічого не говорити», – прокоментував законопроект представник Ради ЛГБТ-спільноти Олександр Зінченко. На його думку, наслідки від такого документа будуть катастрофічні і для тих, проти кого він безпосередньо спрямований, і для України, яку тепер ще більше критикуватимуть міжнародні інститути.
У Міністерстві закордонних справ України висловили сподівання, що міжнародні зобов’язання будуть враховані під час другого читання законопроекту. Що ж до характеру самого документа, дипломати не взялися його коментувати.

Документ матиме вплив і на іншу проблемну сферу в Україні – масштаби епідемії ВІЛ/СНІДу в країні.

«Такі закони ставлять під загрозу законну діяльність організацій, які займаються підтримкою та наданням послуг щодо ВІЛу для певних верств населення. Також вона може слугувати виправданням різним гомофобним виступам, переслідуванням та насильству», – каже координатор UNAIDS в Україні Анна Шакарішвілі.

Нагадаємо, що законопроект пропонує встановити відповідальність за дії, які пропагують відносини сексуального характеру між особами однієї статі, зловживання свободою діяльності друкованих ЗМІ та використання теле- та радіоорганізацій для «пропаганди гомосексуалізму». Законопроект був прийнятий у вівторок у першому читанні 289-ма голосами із 350-х зареєстрованих у сесійній залі.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG