Спеціальні потреби

Олександр Тимошенко заявив, що влада намагалась тиснути на Тимошенко через родину


Олександр Тимошенко заявив, що влада намагалась тиснути на Тимошенко через родину
Олександр Тимошенко заявив, що влада намагалась тиснути на Тимошенко через родину

В інтерв’ю «Радіо Свобода», Олександр Тимошенко, чоловік колишнього прем’єра України Юлії Тимошенко, який отримав політичний притулок у Чехії повідомив, що попросив політичного притулку в Чехії через тиск та переслідування з боку української влади

За словами Тимошенко, в Україні на нього чинився «неймовірний тиск» з боку влади.

«Владний режим в Україні не гребує жодними брудними методами. Їм не вдалося зламати Юлію Тимошенко ні залякуванням, ні судами, ні ув'язненням, ні тортурами, і вони пішли на ще бридкіші речі – почали переслідувати мене та інших членів її родини», - розповів Олександр Тимошенко.

За його словами, політичний притулок у Чехії був єдиним способом не дати Януковичу додаткового важеля тиску на лідера опозиції.

Чоловік ув’язненого екс-прем’єра також висловив переконання, що український народ довго не терпітиме владу на чолі з Януковичем.

«Одного разу, під час Помаранчевої революції 2004 року, українці вже поставили Януковича на місце - незабаром поставлять вдруге і остаточно», - зазначив він.

За словами Олександра Тимошенко, уряд не зацікавлений у збереженні життя Юлії Тимошенко.

Він закликав країни Європи ввести санкції проти керівників сьогоднішньої влади, родини, зокрема синів Януковича, керівників Генеральної прокуратури, СБУ, суддів та слідчих, які сприяли фальсифікації справи проти Юлії Тимошенко.

Тимошенко також заявив про реєстрацію міжнародного громадського об’єднання «Батьківщина». Основними цілями роботи об’єднання, за його словами, стануть аналіз дій сьогоднішньої влади та її злочинної діяльності по грабуванню України, висвітлення дій влади Януковича в закордонних виданнях, здійснення постійного моніторингу дотримання прав людини і свобод громадян, а також принципів демократії в Україні.

За його словами, «Батьківщина» також сприятиме пошуку нових форм співпраці українців з різних країн між собою та з Україною, та співпрацюватиме з українською діаспорою.

6 січня 2012 року Міністерство внутрішніх справ Чеської Республіки прийняло рішення про надання Олександру Тимошенку політичного притулку.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG