Спеціальні потреби

Тимошенко схвалила відмову від «обнулення списків»


Юлія Тимошенко благословила рішення опозиції іти в парламент, незважаючи на сфальшовані вибори, і навіть порадила, які закони вносити першими. Вона також пообіцяла подумати щодо виходу з голодування, оголошеного на знак протесту проти виборчих фальсифікацій.

Принаймні так переказали зміст її послання на волю захисники і соратники Андрій Кожем'якін та Сергій Сас, які у вівторок перевідали ув’язнену в харківській лікарні. Як повідомляє прес-служба «Батьківщини», на побачення з екс-прем’єркою пустили тільки цих двох. Лідерам Об’єднаної опозиції Арсенію Яценюку і Олександру Турчинову, які теж приїхали в Харків умовляти Тимошенко вийти з голодування та радитись щодо стратегії, тюремники у побаченні відмовили. Мовляв, свою квоту побачень засуджена уже вибрала.

Тимошенко голодує 16-й день підряд і виглядає відповідно. Про це сказав журналістам під стінами лікарні захисник Кожем’якін. Він висловив побоювання за її здоров’я і зауважив, що наслідки можуть бути якими завгодно. Кожем’якін повідомив, що Тимошенко ознайомилась з проханням від трьох опозиційних сил припинити голодування і обіцяла прийняти рішення найближчим часом.

Що ж до заяви трьох – «Батьківщини», «Свободи» і УДАРу – про спільні дії за підсумками виборів, то Тимошенко цю заяву схвалила. Як сказав Кожем’якін, «Вона підтримала вчорашнє рішення політичних партій. Більше того, вона зобов’язала мене передати майбутнім колегам по фракції перелік перших дванадцяти законів, які повинні бути прийняті першочергово». За його словами, йдеться, зокрема, про пенсійну реформу, податковий кодекс, мовне та земельне питання.

Водночас відмова від обнулення списків не означає відмову від продовження боротьби з виборчими фальсифікаціями, – наголосив соратник Тимошенко Олександр Турчинов. Як він підкреслив у Харкові, проблема вкрадених у опозиції мандатів на п’ятьох округах не знімається з порядку денного.

Своєю чергою, Арсеній Яценюк, відповідаючи за запитання журналістів стосовно суперечливого рішення трьох опозиційних сил – не визнавати вибори, але й не «обнулювати» списки – заявив: рішення остаточне і оскарженню не підлягає.
Водночас відмова від обнулення списків не означає відмову від продовження боротьби з виборчими фальсифікаціями, – наголосив соратник Тимошенко Олександр Турчинов. Як він підкреслив у Харкові, проблема вкрадених у опозиції мандатів на п’ятьох округах не знімається з порядку денного.

«Учора три опозиційні партії прийняли чітке рішення і підписали спільну заяву, як діяти разом. І дискусії в цьому питанні завершені», – сказав у Харкові Яценюк, слова якого цитує прес-служба партії «Батьківщина».

Схоже на те, що партійній дисципліні підкорився навіть головний ініціатор «обнулення» – один з лідерів Об’єднаної опозиції Анатолій Гриценко. Він не поставив свого підпису під заявою «Батьківщини», «Свободи» і УДАРу. Однак заявив, що виконуватиме спільне рішення.

«Рішення прийнято – будемо його виконувати. Життя покаже, чи було воно вірним», – написав Гриценко у своєму блозі.

Нагадаємо: Анатолій Гриценко пропонував опозиції скласти мандати і не заходити у Верховну раду, домагаючись проведення нових, чесних виборів. Натомість опозиція обрала іншу, далеко менш радикальну стратегію. Як випливає зі спільної заяви трьох опозиційних сил, оприлюдненої в понеділок 12 листопада, «Батьківщина», «Свобода» і УДАР результатів виборів не визнають, але все-таки йдуть у парламент.
XS
SM
MD
LG