Спеціальні потреби

Тимошенко обмежують у побаченнях; справа Луценка у глухому куті


Досі пенітенціарники прискіпливо вели підрахунок європейських візитерів Тимошенко. А нині з’явилися ще й скарги з боку пацієнтів та лікарів.
Юлію Тимошенко перевідав Олександр Турчинов. З лідеркою опозиції її партійний заступник спілкувався у харківській лікарні «Укрзалізниці» протягом трьох годин. А вийшовши, розповів журналістам, що з Тимошенко вони обговорювали майбутній з’їзд об’єднаної опозиції. Деталей, однак, не подав. Турчинов повідомив також, що стан здоров’я екс-прем’єрки погіршився порівняно з тим часом, коли він востаннє бачив її місяць тому.

Зустрічі в лікарні передував скандал: напередодні пенітенціарна служба заявила, що Тимошенко вже вибрала свою річну норму побачень, і побачень більше не буде. Потім, однак, тюремники змінили гнів на милість і дозволили відвідини Турчинову та послу ЄС в Україні Жозе Мануелю Пінту Тейшейрі. Як було підкреслено, дозвіл наданий «у порядку винятку».

При цьому, однак, з’ясувалося, що посол ЄС зараз перебуває за межами України, а про надане тюремниками добро його ніхто не повідомив. Отож зустріч, про яку Тейшейра просить уже давно, знову не відбулася.

Досі пенітенціарники прискіпливо вели підрахунок європейських візитерів Тимошенко. А нині з’явилися ще й скарги з боку пацієнтів та лікарів. Колективний лист, який підписали півтори сотні хворих лікарні «Укрзалізниці», вивісили на сайті медустанови. Пацієнти скаржаться, що, за їх словами, депутати влаштовують у лікарні «циркові вистави» та заважають їхньому одужанню. На думку оглядачів, тюремна влада взялася готувати грунт для обмеження опозиціонерки у відвідинах.

А тим часом добігає кінця другий судовий процес над іншим опозиціонером – екс-міністром внутрішніх справ Юрієм Луценком, якого Європейський суд з прав людини своїм рішенням від 3 липня визнав політичним в’язнем.

У середу процес у справі «незаконного стеження» зайшов у глухий кут
Потерпілий від «незаконного стеження» не хоче визнавати себе потерпілим. Водій екс-заступника голови СБУ Сацюка Валентин Давиденко, за яким міліція стежила в справі отруєння президента Ющенка, знову надіслав до суду телеграму, у якій заявив: потерпілим себе не вважає і просить його більше не турбувати.

Своєю чергою, Луценко відмовився свідчити та давати пояснення без допиту потерпілого. Абсурдність ситуації екс-міністр підкреслив ще й тим, що попросив викликати в суд «потерпілого» Януковича. Бо за його словами, саме через президента проти нього порушили обидві кримінальні справи.

Суд викликати Януковича відмовився і переніс слухання на п’ятницю 27 липня. Адвокати Луценка прогнозують швидке завершення процесу і не сумніваються, що вирок буде обвинувальний. При цьому термін ув’язнення, кажуть вони, залишиться той самий. Як пояснюють захисники, максимальне покарання за другий злочин Луценка, який судді тепер кваліфікують як «службову недбалість», не перевищує трьох років, і цей строк буде поглинений строком за перший злочин – підвищення зарплати водію, за що екс-міністр уже отримав 4 роки позбавлення волі.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG