Спеціальні потреби

Телеканал TВi збирає всеукраїнську акцію протесту


“Захисти свій простір свободи” – закликають організатори акції протесту у суботу, 8 вересня. Висловити свою думку на вулиці журналісти та прибічники каналу вирішили, коли телеканал ТВі відключили понад 80 кабельних мереж по всій Україні.

За літо 3 мільйони 363 тисячі глядачів позбавили можливості дивитися ТВі. Нам не залишають права вибору. Ми йдемо на вулицю
Звернення організаторів акції
ТВі, а разом з ним і простір свободи вийдуть підтримати у Дніпропетровську, Донецьку, Луганську, Львові та інших містах по всій країні. У столиці ж акція відбудеться на Михайлівській площі. До участі в акції закликали не тільки журналісти й опозиційні політики, але й відомі письменники, співаки, кобзарі.

Раніше голова Національної ради України з питань телебачення та радіомовлення Володимир Манжосов заявляв, що жодного відношення до проблем телеканалу рада не має. Але в раді пообіцяли перевірити усіх провайдерів, які відключили ТВі.

“Всі ви знаєте ситуацію, яка є нині в нашій державі, - передвиборна кампанія, пристрасті розгораються з кожним днем. У нас є багато заяв, звернень і звинувачень із цього приводу...Варто наголосити, що ми не маємо до цього ніякого стосунку”.

Втім, журналісти ТВі піддають сумніву такі заяви. Так, журналіст ТВі Мустафа Найєм у своєму блозі зазначив, що повірив би в аргументи Національної ради, якби така ситуація сталася не тільки з одним телеканалом в країні
“Жоден інший мовник не втратив навіть найменшої частки аудиторії, якої позбавили ТВі. Ми продовжуємо зникати з різноманітних населених пунктів без попереджень та без спроб врегулювати питання альтернативним шляхом, як це відбувається у господарських питаннях. Єдиний висновок, який я можу зробити: нас позбавляють аудиторії не через ринкові питання”, - пише журналіст.

Масовому зникненню каналу з кабельних пакетів українців передувала кримінальна справа, яка була порушена проти генерального директора Миколи Княжицького. Його звинувачували “в ухиленні від сплати податків в особливо великих розмірах”, а податкова влаштувала на телеканалі вилучення документації. Також минулого року ТВі судом позбавили всіх ефірних частот та лишили можливість мовити тільки із супутника чи у кабельних мережах.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG