Спеціальні потреби

США: у знущанні над сиротами з України звинувачують прийомного батька


Muslim Khaloar Abdarahim holds a placard which reads "Not in my name" as he poses inside the Arrahma Mosque after Friday prayers in Nantes, western France after a gathering to pay tribute to French mountain guide Herve Gourdel. Thousands of French Muslims rallied across the country to protest the Islamic State, which many say does not represent their religion.
Muslim Khaloar Abdarahim holds a placard which reads "Not in my name" as he poses inside the Arrahma Mosque after Friday prayers in Nantes, western France after a gathering to pay tribute to French mountain guide Herve Gourdel. Thousands of French Muslims rallied across the country to protest the Islamic State, which many say does not represent their religion.
У США трьох всиновлених з України дітей було вилучено з їхньої прийомної родини та передано під опіку соціальних служб штату Джорджія. Їхнього прийомного батька Льва Дзюбу та двох його сестер – Аліну Дзюбу та Наталію Меллон – було заарештовано за підозрою у знущанні над дітьми.

Наталія Меллон, 26 років
Наталія Меллон, 26 років
За словами детектива Майкла Кемпа, який розслідує цю справу, проти підозрюваних висунуто звинувачення в жорсткому поводженні з дітьми другого ступеня, що означає «завдання особі до 18-ти років жорстокого чи надмірного фізичного чи ментального болю». Про жорстоке поводження з дітьми стало відомо від сусідів, які повідомили Службу допомоги родинам та дітям, а ті покликали на допомогу поліцію.

Зараз, - розповів детектив Кемп в інтерв’ю «Голосу Америки», - діти (Леся, Олег, та Сергій у віці 8, 10 та 15 років) проходять медичне обстеження і стан їхнього здоров’я встановлюється.

Аліна Дзюба, 20
Аліна Дзюба, 20
Усі троє підозрювані перебувають у тюрмі провінції Рокдейл, штат Джорджія, при чому у проханні про вихід під заставу чоловікові було відмовлено, а вартість застави для його сестер була встановлена суддею в розмірі 280 тисяч доларів кожній, але внесена не була.

Повідомляти про деталі справи та те, що вони побачили, увішовши в будинок, детектив відмовився, пославшись на те, що розслідування ще триває.

​Утім, деякі подробиці просочилися в місцеву пресу. Телеканал WSBTV розповідає, що, згідно з даними розслідування, батько ізолював трьох дітей у своїх кімнатах, не дозволяючи їм бачитися з ровесниками.

Батька звинувачують у позбавленні дітей засобів до існування , а його сестер – в спричиненні дітям надмірного фізичного та психологічного болю
​Сусіди, звернувши увагу на те, що вони не бачили дітей вже понад два місяці, анонімно повідомили про це Службу допомоги родинам та дітям. Соціальні працівники відправилися розслідувати ситуацію разом з поліцією, але одна з сестер намагалася не пустити їх до будинку. Коли ж вони туди потрапили, посилається репортер телеканалу на свідоцтва капітана поліції Кріса Тейлора, вони побачили, що діти були фактично в’язнями у своїх кімнатах.

Відповідно до тюремних протоколів, прийомного батька звинувачують у позбавленні дітей засобів до існування, а його сестер – в спричиненні дітям надмірного фізичного та психологічного болю. Поліцейські розповіли, що таке поводження з дітьми розпочалося рік тому, коли померла їхня прийомна мати. Провину 37-річного прийомного батька та двох його сестер ще має встановити суд.

Діти отримали батьків зі США рішенням суду
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:13 0:00
Також під час першого слухання пролунали звинувачення, що чоловік та його сестри силоміціь утримували дітей вдома, ізолювали їх в окремних кімнатах та дозволяли відлучатись лише до туалету. Двері та вікна у кімнатах, де утримували дітей були постійно закритими. Їм не дозволяли спілкуватись між собою.

Лев Дзюба та його дружина всиновили дітей всього рік тому. Після смерті жінки, сестри чоловіка визвались навчати дітей поза школою, вдома. Через це їм вдавалось тривалий час приховувати реальний стан дітей.

На брифінгу в МЗС українським журналістам розповіли, що на місце виїхав консульський співробітник посольства України в США, аби з’ясувати стан здоров’я та умови перебування дітей під опікою. За даними МЗС, у дітей не було виявлено травм і вони мають задовільний стан здоров’я. Ще один хлопчик з цієї родини перебуває разом з бабусею за іншою адресою.
Про жорстоке поводження з дітьми стало відомо від сусідів, які повідомили Службу допомоги родинам та дітям, а ті покликали на допомогу поліцію

У консульстві повідомляти додаткову інформацію відмовились, лише підтвердивши, що прийомні батьки всиновлювали дітей як громадяни США. Детектив Кемп розповів, що родина Дзюба проживає у штаті Джорджія з 2010-го року, а народився чоловік в Узбекистані.

Адвокат підозрюваних відмовилася розмовляти з «Голосом Америки». Між тим у мережі Facebook з'явилась сторінка на підтримку Дзюб "Justice for Dzyubas", яка вже має близько 500 учасників. Її створено для "молитви за родину Дзюб та її підтримки".

Як говорить консультант ЮНІСЕФ з питань захисту дітей Дейвид Тобіс, у США виявляють майже усі випадки знущань над дітьми: «Серед досягнень нашої системи є те, що ми маємо обов’язкову систему повідомлення».

Хлопчик приречений в Україні знайшов родину у США
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:45 0:00
​Він розповів, що вчителі, вихователі та лікарі зобов’язані повідомляти про випадки знущань над дитиною, які вони помітили. Кожна людина може анонімно повідомити про підозру щодо знущання чи то браку піклування про дитину, не побоюючись, що вона понесе відповідальність у випадку, якщо ця інформація виявиться хибною.

«У деяких школах в США соціальні працівники знаходяться постійно і діти можуть до них прийти поскаржитися чи поділитися своїм занепокоєнням», - розповіла також Моллі Дженкінс, дослідниця Американської гуманної асоціації – організації, яка ще з початку 19-го сторіччя займається захистом дітей.

  • 16x9 Image

    Тетяна Ворожко

    Головна виконавча редакторка Української служби Голосу Америки, журналістка. Висвітлюю політику, відносини України-США, соціальні питання, але найбільш люблю розповісти гарну людську історію. Роблю включення із місця подій, записую інтерв’ю, пишу аналітичні статті, запускаю нові проєкти. Авторка двох книг та двох документальних фільмів. 

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG