Спеціальні потреби

В Туреччині влада придушує опозиційну пресу


Турецька поліція розганяє прихильників опозиційної газети Zaman у Стамбулі
Турецька поліція розганяє прихильників опозиційної газети Zaman у Стамбулі

Турецькі органи влади провели рейд на редакцію газети Zaman у Стамбулі. Рейд на найбільшу турецьку газету відбувся в рамках придушення ЗМІ, які підтримують політичну опозицію.

Вчора демонстранти зібралися перед входом до головної редакції газети в Стамбулі, де поліція застосувала сльозогінний газ і водомети та вдерлася до будинку, щоб усунути з нього працівників редакції та замінити їх особами, призначеними судом.

Головний редактор газети Абдулхаміт Біліджі звернувся до своїх колег перед тим, як поліція вдерлася до будинку. Він сказав, що п’ятниця – це «чорний день для демократії».

Інцидент пов’язаний з урядовою кампанією проти опозиційних журналістів і опозиційного мусульманського духівника Фетулли Гулена, який проживає на вигнанні у Сполучених Штатах.

Демонстранти перед будинком вигукували: «Вільну пресу не можна змусити до мовчання» і помахували турецькими прапорами.

У п’ятничному англомовному виданні газети Zaman сказано: «ми живемо у найтемніші й найпохмуріші дні, якщо йдеться про свободу преси, яка є однією з головних ознак демократії і верховенства права».

Дивіться також: За цей подвиг американський солдат отримав Medal of Honor

За цей подвиг американський солдат отримав Medal of Honor. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:15 0:00

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG