Спеціальні потреби

Росія хоче пустити над США літак спостереження, раніше отримала відкоша від Туреччини


Червень 2004-го. Російський Ту-154 на авіабазі ВПС США Elmendorf перед обльотом центральної Аляски
Червень 2004-го. Російський Ту-154 на авіабазі ВПС США Elmendorf перед обльотом центральної Аляски
Росія добивається права здійснювати прольоти розвідувальних літаків над територією США в рамках міжнародної угоди про «відкрите небо» (Russian). Про це повідомляє Associated Press.
На початку тижня Росія планує звернутись до консультаційної комісії у Відні за дозволом на здійснення прольоту над США літака спорядженого високотехнологічними сенсорами.
Угода про «відкрите небо», підписантами якої є понад 30 країн, включно із Росією та США, має на меті сприяння зміцненню довіри між державами завдяки вдосконаленню механізмів контролю за військовою діяльністю та виконанням відповідних договорів у царині відкритого контролю за озброєннями. Угода встановлює режим «відкритого неба», метою якого є забезпечення його учасникам можливості здійснювати обльоти території одне одного.
Навесні 2014-го року уряд Росії скасував раніше запланований проліт над територією Росії американського літака спостереження - повідомляє The Washington Times. Метою відмови могло бути недопущення отримання США інформації про накопичення російських військових на кордоні з Україною.
Пізніше літаки спостереження США неодноразово здійснювали прольоти над територією Росії за узгодженими маршрутами.
Росія вже здійснювала проліт літака спостерження над США у грудні 2015-го року.
Метою режиму «відкритого неба» є забезпечення його учасникам можливості здійснюснювати обльоти території одне одного
Повідомляється, що верхівка Пентагону та розвідки США стурбовані, що Москва може використати обліт території для отримання чутливої інформації.
У неділю, відповідно до повідомлення видання The Hill, представник Державного департаменту США заявив, що російський літак, споряджений "цифровими електронно-оптичними сенсорами" не отримає сертифікацію аж до літа 2016-го, як обумовлено процедурою подання заявки.
У лютому Туреччина відмовила Росії в обльоті своєї території в рамках угоди про «відкрите небо». У Міноборони Росії позицію Туреччини назвали "не першим порушенням міжнародних забов'язань".
При цьому у Москві наголосили, що "заборона Анкарою польотів російських спостерігачів не приховає незаконну військову діяльність Туреччини".
Дивіться також: "Українці обурені такою несправедливістю" - фотограф із США, який знімає поранених
"Українці обурені такою несправедливістю" - фотограф із США, який знімає поранених. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:08 0:00

XS
SM
MD
LG