Спеціальні потреби

Турецький прем’єр виступає проти закликів помститися на заколотниках


Прем’єр-міністр Туреччини Біналі Їлдирим
Прем’єр-міністр Туреччини Біналі Їлдирим

Після критики з боку Сполучених Штатів і лідерів інших західних країн прем’єр-міністр Туреччини Біналі Їлдирим застеріг громадян від шукання помсти з приводу невдалої спроби усунути від влади його уряд.

«У нікого не повинно бути жадоби помсти. Це неприйнятне в країні, в якій є влада закону», сказав він і закликав до «братерства» після спроби державного перевороту.

Проте, навіть закликаючи до національної єдності, він хоче усунути рух, яким керує духівник Фетхуллах Гюлен, який перебуває у Сполучених Штатах і якого звинувачують у плануванні державного перевороту.

Сполучені Штати закликають Туреччину виявити стриманість і діяти в рамках верховенства права при розслідуванні невдалої спроби державного перевороту.

Учора в Брюсселі державний секретар Джон Керрі заявив, що він підтримує передачу під суд учасників спроби державного перевороту, але застеріг уряд від надто далеких заходів у ході відновлення спокою в країні.

Прем’єр-міністр Їлдирим надіслав кілька досьє урядові США з вимогою видачі Гюлена після того, як Керрі сказав, що Сполучені Штати вимагатимуть доказів вини перед тим, яку взяти до увагу видачу Гюлена.

Дивіться також: Українці готові до НАТО

Українці готові до НАТО. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:37 0:00

XS
SM
MD
LG