Спеціальні потреби

9 важливих думок про санкції проти Туреччини та майбутнє конфлікту від західних експертів


Західне експертне та медіа середовище активно відреагувало на повідомлення про запровадження Росією широких санкцій проти Туреччини.
Здебільшого оглядачі вважають, що санкції зашкодять самій Росії.

1. "Цей крок очевидно покликаний покращити стан економіки Росії", - іронізує Девін Еклс, експерт аналітичного центру Case Ukraine.
2. "Анкару це ні до чого не змусить", - говорить Даніель Дрезнер, професор школи міжнародних відносин The Fletcher School університету Тафтс.
3. "А Путін і Лавров самі неодноразово казали, що санкції повністю неефективні і сумнівні з правової точки зору", - коментує Міка Зенко, дослідник аналітичного центру Council on Foreign Relations.

4. "З огляду на нинішній економічний стан Росії, заходи проти Туреччини можуть нашкодити Росії більше, ніж власне Туреччині. Окрім того, Росія ні слова не сказала про те, чого вона хоче від Туреччини. Тож виходить санкції є безстроковими?", - Нейт Шенканн, експерт з питань Туреччини та Центальної Азії, директор проекту Nations in Transit в дослідницькому центрі Freedom House (США).

5. "Російські санкції проти Туреччини призведуть до зростання цін у Росії на тканину, продукти та техніку", - пише Фабіан Буркгардт, докторант університету Мюнхена.

6. "Хоча Ердоган заявив, що "засмучений" тим, що було збито Су-24, це не зупинило Кремль від запровадження санкцій", - Стів Розенберг, кореспондент Бі-Бі-Сі у Москві.

7. "Тепер Туреччина та її громадяни пройдуть через те, через що пройшли українці. Путін занапастив відносини із ще однією країною"", - пише Олексій Сологубенко, редактор новин Всесвітньої служби Бі-Бі-Сі.
Між тим інших оглядачів вже турбує ймовірність військового зіткнення Росії та Туреччини.
З непідтверджених джерел сьогодні стало відомо, що Туреччина почала артилерійський обстріл збройних сил Асада поблизу турецького кордону.
Це повідомлення стурбувало професора політології Каліфорнійського університету у Берклі Едварда Волкера.
8. "Якщо це правда, всім нам варто триматись за капелюхи. Далі може статись відкрите зіткнення Росії та Туреччини. А якщо це станеться, цікаво у кого першим здадуть нерви? ", - твітує експерт.


9. "Існує на папері така ініціатива щодо флотів країн Чорного моря BLACKSEAFOR у якій 6 членів. Росія вже воювала з двома з них - Україною та Грузією. Тепер вона на межі війни із ще однією - Туреччиною", - попереджає Фабіан Буркгардт, докторант університету Мюнхена.
Справді збройний конфлікт між Росією та країною-членом НАТО може мати наслідки про які зазвичай говорять "важко уявити", хоча мають на увазі конфлікт НАТО-Росія.
Ймовірність такого сценарію, здається, зростає.
У суботу ЗМІ та блогери активно повідомляли, що Туреччина продовжила перекидання до кордону із Сирією такнів та засобів радіо-електронної боротьби.
Також стало відомо про те, що у Туреччині вже сформовані підрозділи "добровольців", які готові воювати на території Сирії, щоб відстояти інтереси тамтешніх етнічних туркменів. Бомбардування останніх Росією і стало прологом до збиття Су-24 та нинішньої ескалації.
Дивіться також: Україна зараз має шанс у газовій війні з Росією - експерт
Україна зараз має шанс у газовій війні з Росією - експерт. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:02 0:00

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG