Спеціальні потреби

Бжезінський: збиття СУ-24 дає менше підстав для конфлікту НАТО-Росія, ніж події в Україні


Захід та Росія можуть бути близькими до важливих угод, які матимуть шанс зменшити напругу на Близькому Сході. Про це відомий політичний експерт, одна з ключових постатей «холодної війни» і радник президента США Джиммі Картера Збіґнєв Бжезінський заявив в інтерв'ю виданню Politico.

На думку Бжезінського, який у 80-х роках виступив за озброєння моджахедів в Афганістані заради стримання СРСР, події, які послідували за збиттям Туреччиною російського літака Су-24 вказують на те, що й у Москві, і на Заході здатні ухвалювати виважені рішення.

«Я вважаю, що Захід відреагував на останні новини з Близького Сходу спокійно і не став піддався на погрози, які пролунали негайно після збиття російського літака. Більш того, навіть самі росіяни, глибоко вдихнули та зрозуміли, що ескалація кризи ні до чого не призведе. Єдиним результатом могло би стати серйозне зіткнення, у якому Росія опиниться в ізоляції», - розповів Бжезінський.

При цьому експерт зазначив, що значно більшу небезпеку з точки зору можливого конфлікту Захід-Росія у певні моменти становила криза в Україні.

«Можливо я наївний, але я вважаю, що у цих ситуаціях ставки не є надто високими. Протягом кількох тижнів вони були саме такими у випадку України. Саме тому я і виступав за рішення, які відповідало би інтересам і Заходу, і Росії, а саме за «фінляндизацію» України у безпековому сенсі (гарантії Росії, що Україна не стане членом НАТО - прим. ГА) при збереженнї її незалежності. Зараз, схоже, що саме цей сценарій і буде реалізовано», - розповів експерт.

Росія буде готова до війни зі США за 3 роки, але я знаю, як домовитись - Бжезінський. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:54 0:00

Бжезінський також заявив, що значно більшу небезпеку військової ескалації як з боку Росії, так і з боку України становив би «якийсь інцидент» у країнах Балтії.

«У такому випадку схильність Росії реагувати була би вищою, здатність балтійських країн відреагувати самостійно була б мінімальною, а необхідність потужної відповіді з боку США була б дуже очевидною», - вважає Бжезінський.

Дивіться також: Чого США хочуть від Росії у Сирії, і чому заради цього не «зіллють» Україну - пояснює експерт

XS
SM
MD
LG