Спеціальні потреби

Трамп погрожує скоротити американські внески до ВООЗ


Президент Дональд Трамп відповідає на запитання преси у Білому домі 7 квітня 2020 р.
Президент Дональд Трамп відповідає на запитання преси у Білому домі 7 квітня 2020 р.

Президент Дональд Трамп звинуватив Всесвітню організацію охорони здоров’я у тому, що вона недостатньо швидко попередила про загрозу пандемії коронавірусу і заявив, що США обмежать кошти, які країна надає ВООЗ.

“Вони прогадали. Вони пропустили дзвінок”, - сказав Трамп журналістам у Білому домі, натякаючи, що ВООЗ діяла з огляду на Китай, де вперше було зареєстровано епідемію Ковід-19.

“Вони виглядають дуже зосередженими на Китаї”, - сказав президент, додавши - “Нам треба з цим розібратися”.

У відповідь на запитання кореспондента про те, наскільки розважливим було б придушувати фінансування організації в часи пандемії, президент заперечив, що він це робить і уточнив: “Ми це розглянемо”.

Сполучені Штати роблять найбільші внески до ВООЗ, які за даними агентства Associated Press сягають $122,6 млн.

Агентство також повідомляє, що в останніх бюджетних пропозиціях адміністрація Трампа пропонує зменшити цю цифру до $57,9 млн.

Кількома годинами раніше речник ООН Стефан Дюжаррік відкинув загальну критику ВООЗ, заявивши, що організація “надзвичайно добре працює стосовно Ковід”, включно з наданням порад іншим країнам, допомогою урядам з професійним навчанням та надсилаючи устаткування країнам.

Тим часом президент Трамп відкидає звинувачення щодо того, як його адміністрація реагувала на ранні застереження про те, що епідемія коронавірусу може завдати американські економіці шкоди на трильйони доларів і призвести до смерті великої кількості американців.

“Фактично пан Трамп намагався засудити ВООЗ саме за ті прорахунки та помилки, в яких звинувачують його адміністрацію. Фахівці з охорони здоров’я казали, що виступи президента, в яких він відкидав небезпеку вірусу, затягнули американську реакцію”, - стверджує газета New York Times.

Але сам президент сказав у вівторок, що краще діяти, ніж це зробив він було неможливо.

Дивіться також: Як пандемія Covid-19 змінила вибори у президенти CША 2020

Як пандемія Covid-19 змінила вибори у президенти CША 2020. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:04 0:00

Відео - найголовніше

Спікер Майк Джонсон представив план допомоги Києву. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:08:03 0:00
XS
SM
MD
LG