Спеціальні потреби

Президент Трамп закликав КНДР покласти край ядерному протистоянню


Південні корейці вітають президента Дональда Трампа
Південні корейці вітають президента Дональда Трампа

Відвідуючи у вівторок Південну Корею, президент Дональд Трамп попередив Північну Корею, що він готовий, в разі необхідності, застосувати проти неї всю військову силу, але, водночас, вдаючись до примирливішого тону, закликав Пхеньян «домовитись» для закінчення ядерного протистояння.

Виступаючи в столиці Південної Кореї Сеулі, Трамп висловив надію, що йому не доведеться застосовувати всю американську військову силу, але таки сказав, що готовий зробити все необхідне, щоб «унеможливити північнокорейському диктатору» погрожувати мільйонам людей.

«Ми не можемо дозволити Північній Кореї погрожувати всьому, що ми збудували», сказав Трамп після розмов з президентом Південної Кореї Мун Чже Іном, який підтримує дипломатичний підхід до Пхеньяна.

Однак переходячи до поміркованішого тону, Трамп закликав Північну Корею «поступати правильно» і додав: «Я бачу деякі зрушення», але відмовився докладніше говорити про це.

«Має сенс те, щоб Північна Корея сіла за стіл переговорів і домовилася» сказав Трамп репортерам на спільній з Мун Чже Іном прес-конференції. Раніше, як відомо, президент Трамп відкинув дипломатичні зусилля з Пхеньяном, кажучи, що це втрата часу.

Також північнокорейський лідер дав ясно зрозуміти, що він не дуже зацікавлений у переговорах, принаймні доти, доки його країна не виготовить ракети з ядерною боєголовкою, яка зможе уразити континентальну частину Сполучених Штатах.

В ході відвідин Південної Кореї президент Трамп прибув на найбільшу військову базу в тій країні і мав зустріч з американськими та південнокорейськими військовослужбовцями.

Білий дім намагався представити подорож президента Трампа як демонстрацію рішучості щодо підходу до ядерної і ракетної загроз з боку Північної Кореї. Однак багато в регіоні висловлювали побоювання, що дальша войовнича риторика президента на адресу Пхеньяна може збільшити можливість вибуху нищівного збройного конфлікту.

Президент Трамп високо оцінив президента Південної Кореї Мун Чже Іна за «велику співпрацю» в минулому щодо протистояння з Північною Кореєю і торговельної угоди між США і Південною Кореєю.

На прес-конференції обидва лідери заявили, що вони погодились наново обміркувати торговельну угоду між обома країнами у відповідному часі.

Дивіться також: Чому американцям можна купувати і зберігати стільки зброї, скільки їм заманеться?

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG