Спеціальні потреби

До США їде канцлер Німеччини Анґела Меркель


Ця поїздка розглядається як підготовка до візиту президента Трампа в Німеччину в липні для участі у саміті G20

За повідомленням Reuters, 14 березня канцлер Німеччини Анґела Меркель планує зустрітися з президентом Дональдом Трампом у Вашингтоні. Ця зустріч лідерів США і Німеччини стане першою після не найкращого початку відносин на тлі розбіжностей в сфері міжнародної торгівлі, підписаного Трампом імміграційного указу, а також його висловлювань щодо ЗМІ.

Про запланований візит повідомила американська сторона. Він відбудеться напередодні зустрічі міністрів фінансів індустріальних країн, які входять у «Велику двадцятку», в Німеччині, і розглядається як підготовка до візиту Трампа в Німеччину в липні для участі у зустрічі лідерів G20.

Новий республіканський президент і Меркель опублікували спільну заяву за підсумками телефонної розмови в січні, в якій наголошувалося на важливості співпраці в рамках НАТО і висловлювалася прихильність до розвитку співпраці в боротьбі з тероризмом.

Кілька днів після оприлюднення заяви Меркель виступила з різкою критикою підписаного Трампом указу, який тимчасово забороняв в'їзд в США громадянам з семи переважно мусульманських країн. Відповідаючи на прохання прокоментувати негативні висловлювання американського президента щодо ЗМІ, Меркель не раз підкреслювала важливість свободи преси.

У німецького канцлера склалися теплі стосунки з попередником Трампа - демократом Бараком Обамою.

Передбачається, що в ході зустрічі Меркель і Трамп обговорять широкий спектр питань, включаючи світову економіку, торгівлю, боротьбу з «Ісламською державою», майбутнє НАТО, а також зв'язки з Росією і Китаєм.

Дивіться також: Міністра юстиції США Джеффа Сешнса звинувачують у зв'язках із Росією і вимагають його відставки

XS
SM
MD
LG