Спеціальні потреби

Трамп відкидає нові припущення, що він чимось зобов’язаний Путіну


Президент Дональд Трамп заперечує повідомлення американських ЗМІ, в яких містяться припущення, що він може бути чимось зобов’язаний російському президенту.

...Я щодо Росії був найжорстокіший, ніж будь-хто...
Дональ Трамп

Трамп також заявив, що не приховував змісту особистих розмов з Путіним під час якихось з п’яти офіційних зустрічей, включно із самітом у Гельсінкі.

На пряме запитання телеведучої каналу Fox News Дженін Пірро у суботу, чи він зараз або будь-коли раніше працював на Росію, Трамп відповів: “Я вважаю, що це найбільш образливе запитання, яке мені будь-коли ставили”.

Далі президент сказав: “Якщо ви запитаєте людей в Росії, то я щодо Росії був найжорстокіший, ніж будь-хто, за будь-кого іншого - можливо найбільше за часи інших президентів. Точно за останніх трьох або чотирьох президентів - президентів сучасності. Ніхто не був такий жорсткий, як я - з будь-якого погляду”.

Трамп реагував на повідомлення в газеті The New York Times про те, що Федеральне бюро розслідувань проводило слідство стосовно того, “чи він свідомо працював на Росію, або, не усвідомлюючи того, потрапив під вплив Москви”.

Те слідство, згідно з повідомленнями, було започатковане через стурбованість поведінкою Трампа, коли він у травні 2017 року звільнив з посади керівника ФБР Джемса Комі, який очолював розслідування втручань Росії у президентські вибори 2016 року.

“Те що вони сказали - жахливо”, - наголосив Трамп, - “Та газета є справжнім лихом”.

Сенатор від штату Вірджинія Марк Ворнер, чільний представник Демократів у сенатському Комітеті з розвідки, який розслідував зв’язки між виборчим штабом Трампа і Росією, сказав у неділю на каналі CNN, що Трамп деколи “повторював майже як папуга” позиції Путіна.

“Це дуже реальне міркування”, - сказав Ворнер про припущення, що Трамп може бути добровільним агентом Росії.

Підтвердженням таких припущень сенатор назвав повідомлення минулого тижня, що колишній керівник виборчого штабу Трампа Пол Манафорт 2016 року передавав особі, яку вважають близькою до російської розвідки, інформацію штабу про результати опитувань американських виборців.

Інший чільний представник Демократів у Сенаті Дік Дурбін, від штату Іллінойс, сказав каналу ABC News, що існують “серйозні запитання” стосовно того, чому Трамп “такий компанійський” з Путіним.

Раніше голова Комітету з юстиції в Палаті представників, Джерольд Надлер оприлюднив заяву з повідомленням, що упродовж наступних тижнів його колеги “вдадуться до кроків, щоб краще зрозуміти і дії президента, і роботу ФБР у зв'язку з тією поведінкою. Немає причин сумніватися у серйозності чи професійності ФБР, як це зробив президент, реагуючи на ту новину”.

Трамп також розкритикував нові репортажі газети The Washington Post про те, що він за останні два роки вдавався до надзвичайних дій, щоб приховати подробиці своїх розмов з президентом Путіним.

В одному з випадків, стверджує часопис, Трамп забрав нотатки у власного перекладача і наказав лінгвістові не обговорювати це з іншими представниками президентської адміністрації.

The Washington Post написала, що той інцидент мав місце після зустрічі Трампа з Путіним у Гамбурзі 2017 року. На тій зустрічі був також присутній тодішній державний секретар США Рекс Тіллерсон.

Наймасштабнішою зустріччю Трампа з Путіним був саміт у Гельсінкі минулого року, де два керівники провели дві години за зачиненими дверима, де не було нікого, окрім перекладачів.

Жодного офіційного звіту про зміст тих розмов не оприлюднювали, але Трамп сказав Джанін Пірро, що там нема чого приховувати, і що він може оприлюднити нотатки розмов.

“Гаразд, Джанін, я можу, мені однаково” - сказав Трамп, - “У мене була розмова, як і в будь-якого президента. Ви сідаєте з президентом якось країни, я це роблю з усіма країнами. У нас була чудова розмова. Ми говорили про Ізраїль і безпеку Ізраїлю та про багато інших речей. І це була чудова розмова. Я нічого не приховую, мені однаково. Я маю на увазі, що це сміховинно”.

Він додав: “Будь-хто міг слухати ту розмову. Та зустріч доступна”.

Від слідства Мюллера очікують звіту

Перші два роки президентства Трампа виявилися затьмареними розслідуванням підозр, що представники його виборчої кампанії вступали у змову з Росією, щоб допомогти йому перемогти.

Упродовж цього періоду також лунали підозри, що Трамп намагався чинити перешкоди розслідуванню на чолі зі спеціальним прокурором Робертом Мюллером, який перебрав справу, коли Трамп усунув Комі з посади.

Після усунення Джеймса Комі Трамп сказав в інтерв'ю каналу NBC news, що коли вирішив звільнити керівника ФБР, то думав про “ту російську справу” і висловлював припущення, що Демократи організували те розслідування, бо Трамп переміг на виборах їхню представницю, Гілларі Клінтон.

Вважають, що Мюллер скоро має завершити своє розслідування і подати звіт про результати роботи.

Журналіст розслідувач Карл Бернстін сказав каналу CNN, що йому повідомили, що у звіті Мюллера буде показано, як президент Трамп сприяв Росії у “дестабілізації Сполучених Штатів”.

“З огляду на потужність… радше, він, як виглядає зробив те, що було метою Путіна. Він допоміг Путіну дестабілізувати Сполучені Штати і втручатися у вибори незалежно від того, чи це було навмисно, чи ні”, - сказав журналіст, посилаючись на джерело, стверджуючи, що у звіті будуть висновки щодо тих аспектів.

“Саме це, як мені сказали, є частиною проекту звіту Мюллера”, - розповів Карл Бернстін, - “Ми знаємо, що була змова (за участю колишнього радника з питань національної безпеки) Флінна. Ми знаємо, що була певного зразка змова (колишнього голови виборчого штабу Трампа) Манафорта. Питання у тому, що знав президент, і коли він про це знав?”

Дивіться також: Як американці підтримують держслужбовців, поки уряд закритий

Як американці підтримують держслужбовців, поки уряд закритий. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:33 0:00

XS
SM
MD
LG