Спеціальні потреби

Трамп розкритикував ФБР після повідомлень, що бюро розлідувало, чи працював він на Росію


Білий дім різко відреагував на повідомлення The New York Times про те, що ФБР почало розслідувати, чи працює Трамп на користь Росії, після того, як президент США звільнив з посади Директора ФБР Джеймса Комі а також дав зрозуміти під час публічних виступів, що звільнення Комі пов’язане з питанням Росії.

Видання, посилаючись на поінформоване джерело, повідомляє, що установа, зокрема, розслідувала, чи не становить президент США загрозу національній безпеці.

«Це абсурд». Так відреагувала речнця Білого дому Сара Сандерс на інформацію. Вона заперечила, що питання Росії зіграло роль у відставці Комі. «Комі було звільнено через те, що він – зганьблений політизований найманець, а його заступник Ендрю Маккейб, який тоді керував, є визнаним брехуном, якого звільнило ФБР», - йдеться в заяві.

«На відміну від президента Барака Обами, який дозволяв Росії та іншим іноземним супротивникам зневажати Америку, президент Трамп проводить справді жорстку політику щодо Росії», - додала Сандерс.

Президент Трамп у серії твітів наголосив, що ФБР не мало підстав для такого розслідування і пов’язав своє рішення звільнити Комі з тим, як розслідувались порушення у кампанії Гілларі Клінтон.

«Щойно дізнався, з занепадаючої New York Times, що корумповані колишні керівники ФБР, яких майже всіх звільнили, або змусили піти з дуже поганих причин, відкрили проти мене розслідування без причин і доказів, після того, як я звільнив брехливого Джеймса Комі, повна підступність!» - йдеться в одному з твітів президента США.

Трамп також підкреслив, що його політика стосовно Росії є жорсткою.

«Я набагато жорсткіше стосовно Росії, ніж Обама, Буш, або Клінтон. Можливо, жорсткіше, ніж будь-який інший президент. Водночас, як і часто кажу, порозуміння з Росією було б добрим, не поганим. Я справді очікую, що колись ми знову матимемо гарні відносини з Росією!» - наголосив він.

Розслідування з питань контррозвідки, повідомляє NYT, мало встановити, чи Трамп умисно допомагав інтересам Росії, або «несвідомо підпав під вплив Москви», а також чи становить звільнення Комі перешкоджання правосуддю, повідомило видання. На тепер це розслідування перебрав на себе спецпрокурор Роберт Мюллер, який досліджує можливе втручання Росії до президентсьвких виборів США та зв’язки кампанії Трампа з Росією. Невідомо, чи триває контррозвідувальний напрямок слідства досі, повідомляє видання.

Остаточний звіт за результатами розслідування Мюллера ще не було подано, однак, розслідування заторкнуло найближче оточення президента Трампа. Колишнього очільника кампанії Пола Манафорта було засуджено за фінансові махінації, а персональний юрист Трампа Майкл Коен отримав вирок у три роки в’язниці за маніпулювання фінансами політичної кампанії та шахрайство.

В 2016 році розвідувальні установи США встановили, що Росія проводила кіберкампанію намагаючись втрутитись до президентських виборів США.

Дивіться також: Безпілотні авто та роботи-компаньйони - репортаж із виставки електроніки в Лас-Вегасі

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG