Спеціальні потреби

Трамп виступив проти насильства на тлі повідомлень про нові демонстрації


Президент США Дональд Трамп
Президент США Дональд Трамп

Президент Дональд Трамп закликав усіх американців зберігати спокій і не допускати насильства. Про це йдеться у зверненні президента, поширеному в середу прес-службою Білого дому.

«У світлі повідомлень про нові демонстрації, я закликаю до того, щоб не було насильства, не було порушень закону і не було вандалізму будь-якого роду. Це не те, за що я виступаю, і це не те, за що виступає Америка. Я закликаю всіх американців допомогти зменшити напруженість і (зберігати) спокій», - йдеться в заяві Трампа.

Заява Трампа була оприлюднена на тлі дебатів у Палаті представників Конгресу США, де очікується голосування щодо імпічменту президента.

У ході слухань низка законодавців-республіканців заявили, що насильство минулої середи не перший випадок насильства, який сколихнув США останнім часом.

"Ми бачили насильство у всій нашій країні протягом останніх 9-ти місяців. І ми маємо визнати, що, по-перше, наші слова мають наслідки, що насильство є по обидва боки. Ми зробили свій внесок до нього, ми маємо взяти на себе відповідальність за наші слова та дії, ми маємо визнати, що є проблема з відповідальністю за це, і перестати бути частиною проблеми, і стати частиною її вирішення", - заявила конгресвуман-республіканка Ненсі Мейс.

Конгресмен-республіканець Том МакКлінток, як повідомляється, заявив, що якби раніше мало місце судове переслідування насильства з боку протестувальників-прихильників рухів "Життя чорношкірих важливі" та АНТІФА, події 6-го січня не відбулися би.

Численні оглядачі зустріли осудом порівняння насильства, правопорушень з боку протестувальників протягом 2020-го року та насильство з боку учасників штурму Капітолію.

Раніше сенатор-республіканець Лінді Грем заявив, що мільйони людей, які підтримали президента США не повинні демонізуватись через огидні дії "бунтівного натовпу" на Капітолійському пагорбі минулої середи.

Після заворушень в Капітолії керівництвом соціальної мережі «Фейсбук» було відзначено зростання сигналів, які вказують на потенційні майбутні акти насильства, пов'язані зі спробами оскаржити результати президентських виборів в США.

Представник соцмережі в розмові з кореспондентом Reuters повідомила про те, що користувачі обговорюють організацію нових мітингів по всій країні в різні дні напередодні інавгурації обраного президента Джо Байдена, яка намічена на 20 січня.

Раніше ФБР попередило про планування збройних виступів у Вашингтоні та столицях всіх 50 штатів напередодні інавгурації.

Дивіться також: Українська коляда у Нью-Йорку: як українці у США підтримують святкові традиції

XS
SM
MD
LG