Спеціальні потреби

Трамп застерігає Північну Корею: Не випробовуйте нас


Президент Дональд Трамп виступає у Національній асамблеї Південної Кореї у Сеулі 8 листопада 2017р.
Президент Дональд Трамп виступає у Національній асамблеї Південної Кореї у Сеулі 8 листопада 2017р.

Під час виступу у Національній асамблеї Південної Кореї у середу президент США Дональд Трамп звернувся до Північної Кореї із закликом до керівника у Пхеньяні Кім Чен Ина відмовитися від ядерної зброї задля можливості повернути на “кращий шлях”.

Усі відповідальні країни повинні об’єднати зусилля, щоб ізолювати брутальний режим Північної Кореї - позбавити його підтримки у будь-якій формі
Дональд Трамп

Трамп також застеріг: “Не недооцінюйте нас і не випробовуйте нас. Ми захищатимемо нашу спільну безпеку, наш спільний добробут та нашу священну свободу”.

Його словам надавало ваги перебування трьох ударних груп з американськими авіаносцями та атомними підводними човнами, які, за словами президента, “розташовані належним чином” поблизу Корейського півострова.

Президент США називав Північну Корею “покрученим режимом” і провальною державою, якою керує секта і тиран, який взяв у рабство власний народ - слова, які напевне викличуть жорстку відповідь Пхеньяна, де США неодноразово звинувачували у приготуваннях до нападу, а Трампа називали божевільним.

“Світ не може терпіти небезпеку злодійського режиму, який загрожує ядерним знищенням”, - сказав Трамп у промові. “Усі відповідальні країни повинні об’єднати зусилля, щоб ізолювати брутальний режим Північної Кореї - позбавити його підтримки у будь-якій формі”.

Трамп щедро хвалив Південну Корею, протиставляючи її економічні успіхи похмурій ситуації на півночі.

“Що успішнішою стає Південна Корея, то рішучіше ви розвіюєте темні фантазії у серці режиму Кіма”, - сказав американський президент.

35-хвилинна промова Трампа, яку він, за словами голови Національної асамблеї, змінював навіть за лічені хвилини до виступу, лунала після неочікуваної, скасованої через погоду, спроби відвідати зранку корейську демілітаризовану зону.

Виступ закінчився на оптимістичній ноті про корейську мрію - досягнення миру на об’єднаному півострові.

Але зі зростанням загрози зброї масового знищення, застеріг Трамп, “що довше ми чекаємо, то більшими зростають загрози і зменшуються можливості”.

Президент Трамп під час візиту до Сеула і зустрічі з президентом Південної Кореї назагал лунав більш оптимістично, коли йшлося про шанси дипломатії.

Він сказав про досягнення у намаганнях послабити напруженість у регіоні, що дуже відрізняється від тону заяв Трампа, поширюваних останні дні через Twitter, у яких він називав переговори з Пхеньяном “марнуванням часу”.

З Південної Кореї президент прибув до Китаю, де також обговорюватиме ситуацію з Північною Кореєю, а також питання торгівлі.

Дивіться також: На вулицях – мертві діти, по радіо – розповіді про щасливе радянське життя – свідок Голодомору

XS
SM
MD
LG