Спеціальні потреби

У Трампа знервовані через його бажання знову зустрітись з Путіним


"Тіллерсон хоче провести спільні переговори з Росією щодо Сирії, України та Північної Кореї. Це – помилка", - стверджує Моллі Мак'ю, відома американська експерт-міжнародник.

"Рішення про проведення зустрічі Трампа та Путіна спричинило розкол між експертами з Росії та Близького Сходу в Держдепі", - пише журналіст Джон Гадсон в своїй статті для американського видання BuzzFeed.

Деякі з радників Трампа не хочуть, щоб він зустрічався з Путіним цього тижня під час свого турне до Азії, зазначає видання. А от Трамп та Тіллерсон підтримують ідею зустрічі, не дивлячись на можливий негативний контекст.

"Є особи в середині (адміністрації – ГА), які не бачать переваг у зустрічі з Путіним, - сказав виданню Джон Гербст, експерт Atlantic Council та колишній посол США в Україні. - Однак, радники президента знають про його прихильність до проведення зустрічі і розуміють, що це потрібно враховувати, тому розглядають можливості піти назустріч Росії, якщо вона першою зробить певні кроки".

Тіллерсон переконаний, що США не можуть досягти прогресу з деескалації та політичного рішення щодо Сирії без Росії, повідомили два американські представники. Він також хотів би, щоб американська сторона була готова обговорювати інші питання, включно з Україною та Північною Кореєю.

Інші урядові експерти вважають, що Путін несерйозно ставиться до переконання Асада вдатись до політичного врегулювання і тому не варто очікувати на позитивний результат зустрічі, зазначає видання.

За нормальних умов, така зустріч не зашкодила б, однак події набувають драматизму, коли йдеться про зустріч Трампа та Путіна через всі причини, висвітлені в газетних заголовках за останній рік
Джон Гербст

Високопосадовець Державного департаменту підтримав аргументи обох сторін, зазначивши, що необхідно залучати росіян, щоб пожвавити Женевський процес – формат ООН покликаний почати політичний перехід Сирії від Асада. Альтернативний процес, підтриманий Росією, Туреччиною та Іраном, постав у результаті переговорів в Астані, Казахстан, відзначає видання. В цьому форматі Росія відіграє дуже важливу роль.

"За нормальних умов, така зустріч не зашкодила б, - сказав Гербст, - однак події набувають драматизму, коли йдеться про зустріч Трампа та Путіна через всі причини, висвітлені в газетних заголовках за останній рік. Дивна прихильність Трампа до Путіна нервує радників. Також, його зустріч в Європі, яка планувалась як коротка, тривала дві години. Саме тому постали запитання".

Дивіться також: Час-Тайм. Звіт Пентагону щодо військових сценаріїв розвитку ситуації на Корейському півострові

XS
SM
MD
LG