Спеціальні потреби

Військові влаштували міні Афганістан у штаті Луїзіана


Військові влаштували міні Афганістан у Луїзіані
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:23 0:00
Direct link

The bishop of Bossangoa fears a growing sectarian divide following gross human rights violations on civilians by mainly Muslim, Nov. 10, 2013, Hanna McNeish for VOA.

Сполучені Штати планують до кінця 2014 року вивести свої війська з Афганістану. За домовленістю, відповідальність за безпеку в країні американці повинні повністю передати афганським силам.
Американським військовим відводиться роль радників і, лише у крайніх випадках, вони будуть змушені прикрити своїх афганських колег. Відповідно до зміни стратегічних завдань змінюється і підготовка військових
Підготовка до нового формату роботи в Афганістані відбуваєтьс у США.

Посеред соснового лісу в Луїзіані розташоване типове афганське село, з усіма його атрибутами. Це - тренувальний табір для військових. Тут американці практикуються працювати з афганцями, які забезпечуватимуть порядок в Афганістані після виходу збройних сил США.

За сьогоднішнім сценарієм, американські військові допомагають афганській поліції спіймати терориста.

Майор Фред Родрігес демонструє підлеглим, як би він вступив у контакт з місцевим шефом поліції та надав йому інформацію щодо мети операції.

"Сьогодні я зустрів його вперше. Моє завдання - швидко вселити довіру, аби він зробив щось, що корисно для його містечка та потрібно нам", - каже Родрігес.

Роль шефа поліції виконує двадцятичотирьохрічний афганський іммігрант. Він попросив знімальну групу не показувати його обличчя , оскільки боїться, що Талібан помститься його родині на Батьківщині.

"Якщо вони розуміють культуру, то в Афганістані вони не вбиватимуть невинних людей", - каже юнак.

А тим часом, афганська поліція заходить у село. Американські військовослужбовці прикривають їх тилу.
Починається бій. Афганський офіцер поранений. Американські медики надають йому допомогу. Битва розігрується у найдрібніших деталях. Врешті решт терориста арештовано. Це зробили афганські поліцейські

Полковник Метью Маккена – один зі засновників програми інсценізованого тренування.

"Наше завдання навчити афганську армію та поліцію не втрачати контроль над ситуацією. З часом ми остаточно виведемо війська і ми хочемо, щоби їх країна була безпечною та стабільною", - каже Маккена.

Практичні заняття у подібних селищах, стануть у нагоді не лише в Афганістані, переконаний полковник.

"Ці методи тренування згодяться не лише для Афганістану. Ми дивимося у майбутнє, у якому невеликі бойові групи будуть сприяти військовим підрозділам . Заняття та практичний досвід, які ми даємо тут, можна застосувати у будь-якій країні, у будь-якому куточку світу", - продовжує полковник.

Спираючись на досвід, отриманий під час цих тренувань, військові розробляють подібну програму для підготовки до операцій в Африці. Адже саме цей континент віднедавна став одним з пріоритетних регіонів зовнішньої політики США. Завдання американських військових - допомогти африканським країнам у боротьбі з тероризмом.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG