Спеціальні потреби

Головним питанням саміту НАТО стало майбутнє Афганістану


Лідери країн НАТО та військові відкрили саміт, ушанувавши солдатів, які загинули та отримали поранення в Афганістані. Генеральний секретар НАТО Андерс фон Расмуссен заявив, що НАТО не буде поспішати з виведенням військ з Афганістану:

«Ми заявляємо про нашу відданість довготерміновому партнерству з афганським народом після 2014 року, щоб Афганістан ніколи більше не став колискою тероризму і міг сподіватися на краще майбутнє та стабільність у регіону».

На цьому етапі, міжнародні сили готують афганських солдатів. До жовтня місяця афганська армія повинна зрости до 352 тисяч військових. НАТО та сили безпеки Афганістану стверджують, що 75 відсотків населення країни уже живе на територіях, де за безпеку відповідають афганські сили.

Президент Обама запросив лідерів країн НАТО до Чикаго, щоб підтвердити плани завершити бойові операції НАТО в Афганістані до грудня 2014 року та гарантувати довготермінову стратегію фінансової допомоги цій країні у розбудові економічної та політичної систем. Згідно договору про партнерство Сполучені Штати планують активно допомагати та співпрацювати з Афганістаном до 2024 року. Президент Афганістану Гамід Карзай завданням свого уряду бачить забезпечити умови, щоб його країна перестала бути тягарем для міжнародної спільноти, але каже, що для цього потребує допомоги:

«Допомога для того, щоб гарантувати здійснення послідовних та серйозних кроків до 2024 року, коли ми зможемо самостійно себе захищати та забезпечувати себе».

Президент США у свою чергу попередив, що для досягнення поставленої мети ще доведеться поборотись, і не без жертв:

«Попереду важкі дні, але я переконаний, ми на правильному шляху. І цей саміт НАТО є підтвердженням, що ми продовжуватимемо діяти згідно стратегії, яку окреслили раніше».

Про те, що терористи та бойовики Талібану так просто не здадуться, застеріг під час саміту командувач військ НАТО в Афганістані генерал морської піхоти США Джон Ален:

«Ми очікуємо, що афганські сили повністю переберуть відповідальність за безпеку у 2013 році. Але це не означає, що наші бойові операції на цьому завершаться».

Лідери США та НАТО наголосили, що не можуть створити бездоганний Афганістан, але ставлять за мету допомогти країні стати сильнішою, здатною захищати себе і бути повноцінним членом міжнародної спільноти.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG