Спеціальні потреби

Американські інженери не виявили проблем в електроніці автомобілів «Тойоти»


У США оприлюднено результати урядового розслідування причин неконтрольованої акселерації автомобілів компанії «Тойота». Згідно з ним, жодних неполадок в електронній системі цих автомобілів знайдено не було.

Заснована в Японії компанія «Тойота» відкликала з ринку мільйони своїх авто після того, як стало відомо що їх машини з незрозумілих причин починають набирати швидкість. Тим часом дослідження, яке завершилося у вівторок показує, що проблема полягає у механіці авто.

Дослідження, яке мало на меті з’ясувати, чи існували проблеми в електронній системі автомобілів «Тойота», тривало десять місяців. І у вівторок міністр транспорту США Рей Лагуд врешті виніс рішення щодо проблеми з несподіваною акселерацією і підтвердив, що проблем з електронікою в «Тойоти» немає.

Інженери Національної адміністрації безпеки руху на автошляхах, а також фахівці НАСА, які проводили розслідування, заявили, що єдиною можливою проблемою несподіваної акселерації є – механіка. Зокрема, це може бути автомобільний килимок, який зміщується з місця, чи педаль газу, що заклинювала.

«Тойота» відкликала більше 12 мільйонів автомобілів по всьому світі і вже виправила механічні несправності. Чимало критиків казало, що несподівана акселерація була викликана проблемами в електроніці чи програмному забезпеченні авто. Втім, інженер НАСА Майкл Кірч говорить, що вони протестували близько 300 тисяч електронних систем на випадок потенційних несправностей і не знайшли жодних проблем, які б призводили до акселерації.

Компанія «Тойота», яка через проблеми з безпекою своїх автомобілів отримала на 40% менше прибутків в останньому кварталі минулого року, задоволена результатами дослідження. Компанія уже виплатила штраф американському урядові на суму у майже 50 мільйонів доларів. Втім, міністр Лагуд заперечує, що уряд поступив з «Тойотою» несправедливо:

«Ми до всіх автовиробників ставимося однаково, і нікого не виділяємо і не будемо виділяти. Ми просто хочемо гарантувати, аби кожен покупець автомобіля знав, що придбана машина є безпечною».

Проблема з безпекою «Тойоти» привернула увагу американських адвокатів після того, як минулого року у Каліфорнії в автокатастрофі з причини акселерації загинуло четверо осіб.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG