Спеціальні потреби

Ідея Порошенка про Блера у Раді реформ здивувала західних журналістів, його статки - предмет розслідування


Багатьох оглядачів спантеличила ідея президента України Порошенка запросити колишнього прем’єр-міністра Великобританії Тоні Блера до Міжнародної ради реформ при президенті. Мають питання до нього і у британському виданні Telegraph.

«Путіну вже не треба іти проти України війною - Тоні Блер врятує Україну так само, як він врятував від хаосу Близький Схід», - коментує новину про нового іноземця у колі українських державотворців користував @border_reiver.

Цього твіттерянина непокоїть професійний багаж та сумнівні успіхи Блера у якості спеціального посланця миру при Квартеті з близькосхідного врегулювання. Цю посаду Блер займає з 2007 року і очевидно не зміг наблизити буремний регіон до миру.

«Боженько, і на цю посаду Блера запрошують одразу по закінченні його місії славетного близькосхідного миротворця», - кепкує Джейсон Коркоран, репортер видання Bloomberg у Москві.
Інший відомий журналіст Шон Волкер, московський кореспондент видання Gurdian, кепкує з іншого приводу :

«Якщо Порошенко у наступні кілька днів розпочне масштабний військовий наступ на основі сумнівних розвідданих про те, що у ДНР та ЛНР є зброя масового ураження, всі ми будемо знати, хто став причиною такого рішення», - пише журналіст, маючи на увазі роль, яку розвіддані з Британії буцімто зіграли у початку військової операції проти Саддама Гусейна.


Як відомо, у вересні 2002 року уряд Великої Британії, який тоді очолював саме Тоні Блер, представив т.з. «Вересневі досьє», які містили закиди, що Ірак володіє зброєю масового знищення включно з хімічною та бактеріологічною зброєю та намагається здобути ядерну зброю.
Серед іншого, вступне слово Блера до даного документа, відзначало, що іракському режиму знадобилося би 45 хвилин, щоб привести деякі види буцімто наявної у нього зброї масового знищення у бойову готовність.
Між тим в очах критиків Тоні Блера, колишній голова партії лейбористів, відзначився не лише безуспішною місією на Близькому Сході та роллю у розв'язанні війни в Іраку. Статті у британських ЗМІ звертають увагу на значний статок Блера, історію його співпраці із урядами різних країн.
Так видання Telegraph звертає увагу на те, що у власності Блера перебуває 10 будинків, а на його рахунках до 60 мільйонів фунтів.

«Хоча Блер отримав десятки мільйонів фунтів в якості платні від приватних клієнтів у цілому світі, його фінансові справи здаються настільки ж непрозорими та складними, наскільки незаперечним його міжнародний вплив», - писало видання 12 червня.

«Колишній прем'єр, його дружина Чері, старші діти Нікі, Кетрін та Іуан, нині контролюють до 10 будинків по всій Англії вартістю у понад 25 мільйонів фунтів», - писало видання.
Інший свіжий матеріал цього ж видання аналізує джерела прибутків колишнього прем'єра Великої Британії і звертає увагу, що він міг впливати на рішення чинного уряду щодо укладання угод з тими, чи іншими компаніями.
Так Telegraph відзначає, що за переговорами Блера із Лордом Дейтоном, який у 2013 році очолював казначейство, послідувало підписання угоди з приводу нерухомості у Манчестері загальною вартістю у 1 мільярд фунтів.

Видання також звертає увагу, що лише витрати пов'язаних із Блером компаній протягом останніх чотирьох років склали 57 мільйонів фунтів.
Відданість діаспори примушує соромитись за деяких в Україні - волонтер. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:45 0:00

"Блер лобіював очільника казначейства в інтересах ОАЕ, які добивались прибуткових угоду у Великій Британії вартістю у сотні мільйонів фунтів", - пише видання.
Прикметно, що представники Тобі Блера відкинули всі закиди журналістів з приводу статків колишнього очільника Великої Британії.
Telegraph також називає Блера надзвичайно впливовим міжнародним посередником та відзначає, що протягом останніх 7 років він працював на владу ОАЕ, китайський бізнес, уряд Руанди, диктатора Лівії Муаммара Гаддафі, королівську родину Саудівської Аравії, президента Казахстану Нурсултана Назарбаєва, уряди Гвінеї, Малаві, Катару, В'єтнаму, Перу, Монголії, Албанії, Колумбії, Кенії та Єгипту.
У 2012-му році міжнародна правозахисна організація Human Rights Watch звернулась до Блера із листом, у якому звертала увагу на ситуацію з правами людини у Казахстані, на уряд якого тоді працював Блер.
Дивіться також: Україна може провести наступ на Росію у сфері історії - експерт
Україна може провести наступ на Росію у сфері історії - експерт. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:18 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG