Спеціальні потреби

Квитки на повторення шляху Титаніка розкупили за два роки до рейсу


Організатори круїзу вдало зіграли на культовому статусі усього пов'язаного з легендарним лайнером, який потонув біля берегів США 14-го квітня 1912-го року.

В цілому світі фільм «Титанік» Джеймса Камерона перевиданий цього року у форматі 3D збирає повні зали. Трагічна історія пасажирського лайнера, який 14-го квітня 1912-го року затонув зіткнувшись із айсбергом, через 100 років після трагедії посідає особливе місце у масовій культурі.

Загибель величезного Титаніка, це і нагадування про крихкість людських технологій перед силою стихії, і пам'ятка про ціну людської неуважності, і зрештою - одна із наймасовіших втрат людських життів у мирний час. На борту Титаніка також загинули чимало найбагатших людей тієї епохи. Отже загибель Титаніка, це ще і символічне нагадування про скороминущість розкошів, в яких багато хто вбачає сенс життя.

Смисли, які масова культура вкладає в історію єдиної подорожі Титаніка оновлюютья більш-менш регулярно, відповідно до запитів часу. Оновлюються і технології її "відтворення".

Якщо Джеймс Камерон на 100-ту річницю трагедії Титаніка випустив 3D версію свого одноіменного фільму 1997-о року, то власник туристичнї компанії Майлс Морган вирішив відзначити круглу дату запуском ... нового Титаніка.

Тож 8-го березня 2012-го року, рівно за 100 років після виходу Титаніка у свій перший та останній рейс – його маршрут із англійського Саутгемптону до Нью-Йорку повторює пасажирське судно Балморал. Навіть кількість на його борту точно повторює кількість гостей Титаніка – їх 1309.

Організатор круїзу переконує у його безпечності, втім пасажтрів приваблює саме ареол небезпеки пов'язаний із Титаніком.

"Я дивлюсь на обличчя цього чоловіка і розумію, що його тіло так і не знайшли. Він зустрів смерть в океані, зник в ньому", - розповідає Френк Аллен, чий прадід загинув на борту Титаніка.

Френк та його дружина Джейн відправляються у рейс, який точно повторює шлях їх далекого родича.

Балморал досягне місця зіткнення Титаніка із айсбергом рівно через 100 років після трагедії – 14-го квітня 2012-го року. До цього він зупиниться у французькому Чербургу та ірландському Кові.

Очікується, що на відміну від Титаніка, всі пасажири Балморала прибудуть до Нью-Йорка живими та задоволеними 18-го квітня.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG