Спеціальні потреби

Таїланд: опозиція відкинула вибори, продовжує протести


Антиурядові демонстранти відкинули недільні дострокові вибори у Таїланді і поклялися продовжувати масові вуличні акції протесту з метою повалення тимчасового уряду прем’єр-міністра Їнґлак Чинават.

Головна в країні опозиційна Демократична партії бойокотувала вибори. Протестувальники намагалися зірвати вибори, заблокувавши роздачу виборчих бюлетенів, і перекривши громадянам доступ до виборчих дільниць у низці округах.

Тимчасовий уряд повідомив, що проведе другий тур голосування для приблизно 10% людей, які не змогли взяти участь у виборах у неділю.

Одначе, у понеділок Виборча комісія Таїланду заявила, що другий раунд виборів не може відбутися доти, доки не припиняться протести.

У понеділок демонстранти заявили, що вони не мають наміру покинути вулиці, і боротимуться за анулювання виборів на кількох рівнях, включно з правовим положенням, яке вимагає, щоб вибори відбулися за один день.

Тим часом, протестувальники розбирають деякі свої табори, щоб консолідувати свої сили в інших місцях.

Результати виборів будуть відомі лише через кілька тижнів. Проте партія, яка здобуде перемогу, не матиме права сформувати уряд до часу проведення голосування у всіх виборчих округах.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG