Спеціальні потреби

Посол Теффт: «Я не став би недооцінювати резолюцію Сенату щодо України»


Рішення Сенату - це серйозно, - посол США
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:59 0:00
Direct link

Рішення Сенату - це серйозно, - посол США

Посол США в Україні Джон Теффт не радить українській владі недооцінювати резолюцію Сенату. Про це американський дипломат сказав журналістам у середу в Києві. Коментуючи резолюцію про санкції щодо чиновників, причетних до переслідування Тимошенко, а також реакцію українського МЗС, яке відмовляється сприймати цю резолюцію всерйоз, посол Теффт підкреслив: документ був ухвалений одностайно:

«Резолюція Сенату була ухвалена одностайно. Що означає, що ніхто із сенаторів не голосував проти. Це узвичаєна практика у Сполучених Штатах, саме так приймається рішення, коли весь Сенат його підтримує. Я знаю, що ця резолюція готувалася вже достатньо давно. І я не став би її недооцінювати».

22 вересня Комітет з міжнародних відносин Сенату США ухвалив резолюцію, яка містить вимогу до української влади негайно звільнити Юлію Тимошенко та інших політв’язнів. Сенат також закликав американський уряд застосувати візові санкції щодо посадовців, причетних до переслідування лідерів опозиції.

Своєю чергою, у Міністерстві закордонних справ України заявили, що ця резолюція була прийнята за сумнівною процедурою – мовляв, мало сенаторів були присутні у залі засідань, і назвали документ «декларативним» та «необов’язковим». Як сказано в коментарі, поширеному МЗС, «проект заяви щодо України наразі не відображає позиції всього Сенату США. Відтак на сьогодні у відповідному проекті викладена лише позиція двох його авторів, відомих своїми симпатіями до української опозиції».

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG